Wiemy, jak trudne jest wychodzenie z domu, gdy za oknem zaczyna się jesienna plucha — dlatego nasze koncerty nie tylko Was rozgrzeją, ale też zapewnią niepowtarzalną muzyczną rozrywkę. A czego możecie się podczas nich spodziewać?
Weekend Niepodległościowy, czyli muzyka polska w różnych kontekstach
Długi weekend listopada przyniesie nam aż cztery wyjątkowe koncerty. Wyjątkowe ze względu na repertuar, oprawę muzyczną i zaproszonych gości. Jeżeli chcecie usłyszeć polską muzykę klasyczną oraz ludową w nietuzinkowych kontekstach to serdecznie zapraszamy na Weekend Niepodległościowy w Filharmonii Sudeckiej!
Co dla Was przygotowaliśmy?
8.11.2024, godz. 19:00 Angelus Poloniae
Dlaczego warto? Nie na co dzień można usłyszeć utwory polskich kompozytorów w wykonaniu solistów i orkiestry symfonicznej. W dodatku w tak doborowym towarzystwie, bo z pewnych źródeł wiemy, że jeden z twórców pojawi się także na naszej widowni...
Program: Stanisław Moniuszko — Uwertura do opery "Paria"; Ludomir Różycki — „Stańczyk" op. 1; Edward Elgar — Uwertura "Polonia"; Adam Wesołowski — "Archaniołowie": Medytacja, Modlitwa, Rytuał
Bilety: 60 / 40 zł
9.11.2024, godz. 18:00 EUROpolifonie
Dlaczego warto? Bo ten koncert to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych głosów! Tradycyjne pieśni europejskie w wykonaniu zespołu proMODERN to wyjątkowy i niespotykany program. Posłuchajcie i dajcie się porwać etnicznym pieśniom z całej Europy!
Program: pieśni polskie, ukraińskie, albańskie, litewskie, bułgarskie, istryjskie, serbskie i sardyńskie
Bilety: 20 zł
Koncert dofinansowano ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach realizacji projektu „Europolifonie".
10.11.2024, godz. 16:00 Pieśni Ludu
Dlaczego warto? Na naszej scenie spotka się folkowy zespół Zazula oraz Chór Mieszany Filharmonii Sudeckiej, aby zaprezentować utwory z debiutanckiego albumu zespołu „Pieśni Ludu" w wyjątkowych aranżacjach. Ale to nie wszystko! Przed rozpoczęciem koncertu odbędzie się premiera teledysku z udziałem naszego Chóru Mieszanego, a następnie prelekcja popularnonaukowa zorganizowana we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis" z Wrocławia.
Program: utwory z debiutanckiego albumu zespołu Zazula pt. „Pieśni Ludu", m.in. „Volodar", „Kare konie", „W moim ogródeczku", „Leśna", „Kołomyja", „Ergen deda"
Bilety: 40 / 20 zł
Koncert dofinansowano ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach realizacji projektu „Na ludowo – jest eko, jest cyfrowo".
11.11.2024, godz. 19:00 Mistrzowie kameralistyki: Kwartet smyczkowy po polsku
Dlaczego warto? Cykl koncertów „Mistrzowie kameralistyki" rozpoczniemy wyjątkowym koncertem kwartetu smyczkowego Réversion Ensamble, który jest idealną okazją do uczczenia Święta Niepodległości z muzyką polską w kameralnym wykonaniu.
Program: Karol Kurpiński — Fantazja na kwartet smyczkowy; Stanisław Moniuszko — Kwartet smyczkowy nr 1 d-moll; Franciszek Lessel — Kwartet smyczkowy nr 1 A-dur; Franciszek Lessel — Fantazja na kwartet smyczkowy; Józef Elsner — Kwartet smyczkowy op. 8 nr 3 d-moll
Bilety: 40 / 20 zł
Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena Muzyki Polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.