Poniedziałek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za jeden uśmiech

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 14:28
Aktualizacja: 14:37
Autor: aga
Wałbrzych: Za jeden uśmiech
Szukam domu – plakat
Fot. mario
Gdyby na świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno. Niestety nie każde dziecko ma dom i rodzinę, choć powinno mieć. Pracownicy Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Wałbrzychu chcą pomóc osamotnionym dzieciom i szukają dla nich domu.

Osieroconych, bitych, odrzuconych i niekochanych dzieci jest coraz więcej. A przecież dziecko kiedyś dorośnie. Jakim człowiekiem będzie w przyszłości, w dużej mierze zależy od rodziców, bo to oni nas wychowują i przygotowują do samodzielnego życia. W nich znajdujemy oparcie w trudnych chwilach, a dom jest miejscem, gdzie czujemy się bezpieczni. Każdy musi mieć dom, a już na pewno dziecko. Jak twierdzi dyrektor Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Wałbrzychu, Joanna Ciżmowska, ludzie bardzo często boją się podjęcia takiej odpowiedzialności. To w jakimś stopniu jest zrozumiałe, bo dziecko to nie zabawka, którą możemy po chwili odstawić. Dziecko to żywy człowiek i jak każdy z nas potrzebuje uczucia, miłości, opieki i domu.
Osamotnienie wśród dzieci jest duże. Bardzo często brak ciepła, zainteresowania, miłości przejawia się tzw. chorobą sierocą. Dziecko zamyka się w sobie. Zaczyna rozumieć, że obok niego nie ma nikogo. A przecież nie tędy droga... Dziecko to człowiek, który rozumie i czuje. Dlatego nie pozwalajmy na to, by cierpiały. Otwórzmy samotnym nasze drzwi i serca i pozwólmy by i one poznały, co to dom, miłość, rodzina.
Jeżeli chcesz pomóc i jesteś gotowy stworzyć dziecku rodzinę wystarczy, że złożysz następujące dokumenty:
- podanie do Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Wałbrzychu
- poszerzone życiorysy
- zdjęcia
- odpis zupełny aktu małżeństwa
- opinie środowiskowe np. z zakładu pracy
- zaświadczenie o zarobkach
- zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia i barku przeciwwskazań do opieki nad dzieckiem oraz o stanie zdrowia psychicznego
- oświadczenie, że żadne z małżonków nie było pozbawione władzy rodzicielskiej oraz zaświadczenie o niekaralności
- wywiad społeczny w rodzinie (przeprowadzony przez pracownika OAO)
- opinia psychologiczna małżonków (badanie w OAO)

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group