Niedziela, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wywiad z Joanną Kozłowską

Czwartek, 10 kwietnia 2025, 5:41
Autor: red
Wałbrzych: Wywiad z Joanną Kozłowską
Fot. użyczone
Poniżej wywiad z Dyrektor Sudeckiego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, Panią Joanna Kozłowską.

Jaką atmosferę tworzy Pani w szkole?

Joanna Kozłowska: Tworzymy wspólnie z gronem pedagogicznym i obsługą placówki przyjazną, rodzinną atmosferę. Każdy nauczyciel zna z imienia nie tylko uczniów, z którymi ma zajęcia, ale i dzieci z klas sąsiednich. Uczniowie czują, że mogą zwrócić się z każdą sprawą do naszego zespołu psychologów jaki i do swoich nauczycieli. W szkole wierzymy w naukę przez doświadczenie, dlatego podejmujemy z uczniami różnego rodzaju inicjatywy np. wspólne gotowanie czy pieczenie w sali kulinarnej, częste zajęcia edukacyjne w przestrzeni miejskiej czy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Kim, według Pani będzie absolwent Sudeckiego Liceum Ogólnokształcącego?

Joanna Kozłowska: Z pewnością będą to osoby wszechstronnie wykształcone i umiejące wykorzystywać swoje umiejętności w praktyce, a także ciekawe świata, dla których nauka jest wartością i które będą miały w sobie przekonanie i pragnienie uczenia się przez całe życie. Będą to więc osoby umiejące się uczyć i szybko zdobywać nowe umiejętności. Chcemy, aby nasi absolwenci mieli otwartą drogę na wymarzone kierunki studiów, dlatego profile klas mają rozszerzone przedmioty maturalne. Uważamy, że równie ważne jest też wyposażenie młodego człowieka w umiejętności przyszłości pozwalające płynnie wejść na rynek pracy tym, którzy tego będą chcieli zaraz po maturze.

Z jakimi umiejętnościami można skończyć proponowane przez Panią klasy liceum?

Joanna Kozłowska: Są to praktyczne umiejętności potrzebne w wykonywaniu zawodów przyszłości takie jak: umiejętności konieczne do prowadzenia social mediów, brandingu, zarządzania i optymalizacji działalności vlogerskiej, tworzenia modeli zachowań inteligentnych i programów komputerowych stymulujących te zachowania. W klasie vlogerskiej jest także możliwość uzyskania licencji UAVO – świadectwa kwalifikacji operatora dronów. W klasie artystycznej skupiamy się na umiejętności komponowania z użyciem światła i koloru, fotografowania (cyfrowo i klasycznie) oraz współczesnych technik multimedialnych. W klasie turystycznej pod patronatem PTTK akcentujemy praktyczną naukę języków obcych oraz praktyczne umiejętności przygotowujące do bycia przewodnikiem turystycznym.

Do jakich klas (profile kształcenia) zaprasza Pani uczniów w roku szkolnym 2025/2026?

Joanna Kozłowska: Zapraszam uczniów do klas: vloger z wykorzystaniem technologii AI- operator dronów, klasa artystyczna z elementami fotografii i dziennikarstwa, klasa turystyczno-językowa pod patronatem PTTK oraz klasa mundurowa, jeśli zapisze się piętnaście osób.

Jak, Pani zdaniem, umiejętności te przełożą się na późniejszy dobrostan absolwentów?

Joanna Kozłowska: Z pewnością bardzo dobre wykształcenie ogólne, znajomość języków, szeroko pojęte umiejętności cyfrowe konieczne do wejścia na nowoczesny rynek pracy przyczynią się do zwiększenia pewności siebie naszych absolwentów i zapewnienia im lepszego startu wymarzonej kariery zawodowej.

I na koniec: trzy powody, dla których to właśnie Pani szkołę powinni wybrać młodzi ludzie w tym roku?

Joanna Kozłowska: Są to: indywidualne podejście do każdego ucznia, zarówno tego zdolnego jaki i ucznia w spektrum autyzmu czy z trudnościami. Możliwość korzystania z bogatej oferty programowej, zajęć ze specjalistami i zajęć pozalekcyjnych. Mało liczne klasy oraz sympatyczne, wspierające grono pedagogiczne.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group