To już czwarta edycja akcji, w czasie której prezentowane są prace malarskie studentów I roku Architektury Krajobrazu. Poprzednie wystawy okazały się dużym sukcesem. Za każdym razem tematem przewodnim jest przestrzeń, jednak każdorazowo prace są czym innym inspirowane. W tym roku na wystawie prezentowane są prace wiekloformatowe. Celem wystawy jest prezentacja dotychczasowych dokonań studentów, oraz przedstawienie otaczającej nas rzeczywistości z punktu widzenia autorów prac.
-Podczas zajęć przedmiotowych studenci oddają się głównie rysowaniu natury. Ta praca ma ich odblokować, wprowadzić w świat artystycznej swobody wypowiedzi, dlatego że na tym kierunku studiów wymagana jest interdyscyplinarna wiedza. Z jednej strony jest to kierunek bardzo ścisły, ale z drugiej strony niezbędny jest element artystyczny, związany ze sztuką – tak o wystawie powiedziała dr Małgorzata Wiszniowska - Zastępca Dyrektora Instytutu Przyrodniczo-Technicznego.
W najbliższych dniach swoje dyplomy odbiorą tegoroczni absolwenci Architektury Krajobrazu. Małgorzata Wiszniowska w ten sposób podsumowała ich prace:
-Jesteśmy pod dużym wrażeniem tegorocznych prac dyplomowych. Głównie dotyczą terenu, w którym się poruszamy – czyli okolic Wałbrzycha, często zdegradowanych. I nagle widzimy jak można tą przestrzeń zagospodarować. Złożyłam w Urzędzie Miasta propozycję, żeby przeanalizować, które miejsca są najbardziej strategiczne, żeby studenci mogli w ramach dyplomów zająć się ich aranżacją. Mam nadzieję, że część prac dyplomowych nie będzie zostawała tylko na papierze, ale ta naprawdę ciężka dla studentów praca przełoży się na realizację projektu, co będzie korzystne i dla studentów i dla Wałbrzycha.