MAJ:
W Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Ustawy Rządowej z 1791 roku, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a której głównymi twórcami byli Hugon Kołłątaj i Ignacy Potocki.
Tegoroczna, już 27. edycja Festiwalu Kwiatów, trwała aż 4 dni. W czasie długiego weekendu Zamek Książ odwiedziły tysiące turystów. W Festiwalu wzięli udział nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale i turyści z całej Polski, a nawet z okolicznych krajów.
Dla wszystkich, których fascynuje tajemnicza kaplica grobowa Hochbergów w parku – dobra wiadomość. Mauzoleum zostało udostępnione do zwiedzania dla turystów.
W Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyła się uroczysta akademia związana z przypadającym 4 maja Międzynarodowym Dniem Strażaka. Z tej okazji podczas uroczystości strażacy zostali wyróżnieni odznakami, medalami, dyplomami i nominacjami na wyższe stopnie służbowe.
Za nami X, jubileuszowa piesza pielgrzymka młodzieży na Chełmiec pod Krzyż Milenijny. W pielgrzymce udział wzięła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wałbrzycha i okolic a także harcerze, wolontariusze, duchowni i przedstawiciele GOPR i Straży Miejskiej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymujących.
Kilkaset osób odwiedziło „Łaźnię Łańcuszkową" w Centrum Nauki i Sztuki "STARA KOPALNIA", w związku ze zorganizowaną tam IV Wałbrzyską Giełdą Pracy i Edukacji.
Z okazji obchodów 50. rocznicy premiery filmu „Popioły” Andrzeja Wajdy, Teatr Zdrojowy w Szczawnie–Zdroju zaprosił wszystkich chętnych na wyjątkowy w swoim rodzaju koncert – „Najpiękniejsze strofy, najpiękniejsze nuty”.
Jacek Drejer, dyrektor wałbrzyskiego muzeum oraz wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, odsłonili tablicę z nowym logo i nazwą wałbrzyskiego muzeum. Od tego momentu Muzeum w Wałbrzychu, stało się oficjalnie Muzeum Porcelany.
Europejska Noc Muzeów 2015 za nami. W tę jedyną noc w roku, wałbrzyskie muzeum pokazało publiczności swoje nowe oblicze. Zwiedzający mieli bowiem okazję obejrzeć wszystkie wyremontowane sale wystawowe. Sesja fotograficzna „Wskocz na obraz!”, warsztaty dla dzieci i młodzieży, nowo otwarta galeria malarstwa współczesnego oraz nowa ekspozycja stała, przyciągnęła do wałbrzyskiego muzeum tłumy gości.
W Multimedialnej Filii Biblioteki na Podzamczu odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem – księdzem Adamem Bonieckim.
W Pałacyku należącym do Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Dnia Koksownika. Podczas uroczystości uhonorowani i odznaczeni zostali zasłużeni, długoletni pracownicy Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. .
Na terenie Starej Kopalni odbyło się święto wałbrzyskich żaków. Tegoroczne Juwenalia zorganizowane zostały przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Miasto Wałbrzych oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Patronat medialny nad imprezą objął Walbrzyszek.com.
W Czarnym Borze odbył się Wiosenny Bieg Krasnali. Organizatorem imprezy był Gminny Zespół Szkolno–Przedszkolny.
CZERWIEC:
W kościele katolickim obchodzone było święto ku czci Najświętszego Sakramentu – Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zgodnie z tradycją w kościołach odprawiane były msze święte, po których odbywały się uroczyste procesje z Najświętszym Sakramentem.
Na terenie hali widowiskowo–sportowej AQUA ZDROJU odbył się specjalny galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" z okazji Jubileuszu 60–lecia.
W Galerii Victoria odbył się koncert Roberta Janowskiego oraz zabawa w konwencji popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?”.
W Wałbrzychu odbył się kolejny Marsz Dla Życia i Rodziny zakończony Piknikiem Rodzinnym. W tym roku hasło marszu brzmiało: "Rodzina – Wspólnota – Polska".
Na Placu Magistrackim odbyła się pikieta antyaborcyjna. Organizatorem pikiety była wałbrzyska komórka Fundacji Pro – prawo do życia. Podobne pikiety odbyły się też w wielu innych miastach w całej Polsce.
Na placu przed budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie–Zdroju odbyły się obchody 200–lecia założenia uzdrowiska.
Za nami 50. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju. Drugiego dnia festiwalu na scenie Teatru Zdrojowego wystąpiła wokalistka jazzowa Lora Szafran
Po prawie sześciu miesiącach szkoleń i wspólnych działań na rzecz podnoszenia sprawności kierowców oraz kultury jazdy, zakończyły się kampania i konkurs „Bezpieczny Kierowca 2015”. Rywalizację wygrał wałbrzyszanin Bartosz Nykiel. To jubileuszowy laureat, 10 edycji autorskiej akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.
W Jedlinie–Zdroju odbył się XIII Dolnośląski Festiwal Zupy. W ramach Festiwalu tradycyjnie już zorganizowano konkurs na najsmaczniejszą zupę. W tym roku udział w konkursie wzięło 22 wystawców. Organizatorem tej corocznej imprezy jest Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju.
Późnym popołudniem na parkingu Galerii Victoria doszło do tragicznego zdarzenia, w efekcie którego zginęła 2–letnia dziewczynka.
LIPIEC:
Na placu eventowym Starej Kopalni odbył się wałbrzyski finał międzynarodowego projektu Brave Kids.
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło olbrzymi pożar na składowisku odpadów Mo Bruk.
Pod wałbrzyskim Ratuszem odbyła się manifestacja przeciwko prowadzeniu dalszej działalności przez firmę Mo Bruk. Manifestacja miała związek z niedawnym pożarem na składowisku, ale jej uczestnicy zwracali również uwagę na wiele wcześniejszych sytuacji i zdarzeń powodujących uciążliwości związane z Mo Brukiem.
W sali Maksymiliana Zamku Książ książę Bolko von Hochberg odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wałbrzycha.
Na Stacji PKP w Jugowicach odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – "Push–Pull Party 2015". Na torach stanowiących fragment malowniczej linii 285 odbywały się zawody, jak również cieszące się dużym zainteresowaniem przejazdy rekreacyjne.
W nadmorskiej miejscowości Gąski doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł 39–letni st. asp Marek Dziakowicz z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu.
W Kościele św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbyła się msza święta, po której grupa "Ziemi Wałbrzyskiej" wyruszyła na szlak XII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Niepodległości w Wałbrzychu odbył się kolejny protest przeciwko działającej w naszym mieście firmie Mo–BRUK. W akcji protestacyjnej zorganizowanej przez Mateusza Rambachera wzięło udział kilkadziesiąt osób z Wałbrzycha i okolic.
W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyły się obchody 96. rocznicy powstania policji.
SIERPIEŃ:
Ulica Duracza w dzielnicy Piaskowa Góra została oddana do użytku po trwającym około 3 miesiące remoncie.
Świadkowie Jehowy mieli w Wałbrzychu kongres pod hasłem „Naśladujmy Jezusa!”.
Zakończyły się prace związane z remontem ulic Gagarina i Lelewela oraz z przebudową mostu nad rzeką Pełcznicą.
Na scenie Teatru Zdrojowego wystąpił Alosza Awdiejew wraz z zespołem.
Na terenie Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach odbył się 9. Festiwal Sera, zorganizowany przez Urząd Gminy Walim, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu i Karczmę Góralską.
Na wałbrzyskim Rynku odbyła się Letnia Serenada. W tym roku tematem przewodnim Serenady była "Salsa symfonicznie".
Dwaj mężczyźni domagają się 10 procent znaleźnego za wskazanie miejsca, gdzie znajduje się pociąg z czasów II wojny światowej.
W Kamiennej Górze doszło do wstrząsającego zdarzenia. Przed południem w centrum miasta 10-letnia dziewczynka wraz z rodzicami wchodziła do księgarni. Wtedy została zaatakowana przez 27-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Mężczyzna uderzył dziecko w głowę siekierą. Dziewczynka zmarła.
Około 80 załóg z Polski, Czech i Niemiec stanęło na starcie III edycji Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, zorganizowanego przez stowarzyszenie Moto–Weteran Wałbrzych.
Za nami XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych. W tym roku udało się pobić rekord frekwencji. Na starcie pojawiło się około 1800 uczestników.
W wałbrzyskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona znalezieniu pociągu z czasów II Wojny Światowej. Jak wynika ze słów, które podczas konferencji padły znalezisko zlokalizowane jest w granicach administracyjnych Miasta Wałbrzycha
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zakończył głosowanie publiczności na najlepszy film zgłoszony w tegorocznym konkursie WaPFiN. Nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Michał Barszczewski za film pt. „Moje miasto Kamienna Góra”.
Kazimierz Niemierka dołączył do grona 12 osób uhonorowanych tytułem Honorowego Obywatela Wałbrzycha.