O wystawie opowiedziała Barbara Malinowska z Działu Oświatowo – Naukowego Muzeum w Wałbrzychu.
Odwiedzając Muzeum mamy okazję przenieść się w czasie i zobaczyć przedmioty codziennego użytku, które dzisiaj zalegają na strychach. Wiele osób już ich nie pamięta i dzięki wystawie mogą wrócić pamięcią do czasów młodości, Ci którzy nie żyli w tamtych latach mogą zetknąć się z nimi po raz pierwszy i na własne oczy zobaczyć przedmioty, które codziennie służyły ich rodzicom.
Można zobaczyć wiele: pióro ze stalówką i kałamarz, stary telewizor, lampowy radioodbiornik, papier toaletowy na sznurku, proszek do prania, gazety, stare banknoty, tak różne od tych obecnych, aż chce się zażartować i powiedzieć – kiedyś bawiło się za grube miliony, są także fotografie dokumentalne Wałbrzycha z tamtych lat, przedstawiające m.in. pochody pierwszomajowe.
Do wystawy dołączono również prezentację pater okolicznościowych wydawanych przez wałbrzyskie fabryki porcelany z różnych okazji m.in. pochodów, olimpiad, świąt. Znajdziemy także kącik poświęcony ORMO i Milicji Obywatelskiej.
Wystawa powstała przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Publicznej „Biblioteki pod Atlantami”. Oberży PRL z Jedliny Zdrój, Doroty Wrony z Izby Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich, Edyty Patro oraz zbiorów prywatnych należących m.in. do: Takisa Makandasisa, Romana Gilety, Mieczysławy i Lecha Klusek.
Wszystkich, którzy chcą jeszcze raz wrócić do tamtych czasów oraz tych, którzy chcą się z nimi zapoznać Muzeum w Wałbrzychu serdecznie zaprasza do zwiedzenia wystawy.