Pierwsza premiera „Dobre wiadomości” to spektakl wyreżyserowany przez Piotra Głowackiego, dla którego jest to debiut reżyserski. Jest to biblijna i współczesna historia Joshuy – żydowskiego proroka i Jurka Hanokri – dziennikarza wyrzuconego z Polski na fali antysemickich czystek w 1968 roku.
- Nasz projekt nierozerwalnie łączy się z rokiem 1968 – mówi Głowacki. – Szukamy zbieżności między tymi dwoma historiami.
Premiera tego spektaklu zaplanowana jest na 1 marca na godzinę 19.00.
Druga premiera to spektakl „Bohaterki’ w reżyserii jednej z najbardziej rozpoznawalnych reżyserek teatralnych młodego pokolenia, Eweliny Marciniak.
- To będzie thriller z elementami komediowymi. Poruszamy temat wizerunku kobiety – jak kobiety czuja się ze swoim ciałem – mówi Ewelina Marciniak.
Autor tekstu do spektaklu Michał Buszewicz zdradza, że punktem wyjścia do powstania tego spektaklu były rozmowy na temat przemocy wobec kobiet.
- Temat przemocy wobec kobiet jest tu przykryty grubą warstwą dowcipu i absurdalnej nerwowości – mówi Buszewicz. - Każda z bohaterek ma rozpoznawalną cechę charakteru.
„Bohaterki” to opowieść o trzech kobietach, które nie potrafią sobie poradzić z samotnością, przebywają ciągle ze sobą, są znudzone swoim towarzystwem. Na przeciwległym biegunie znajduje się czwarta kobieta. Jest ona kobietą sukcesu – wszystko się jej udaje. Wątkiem łączącym kobiety jest w tym spektaklu mężczyzna.