Na początku XX wieku los dzieci chorych i niepełnosprawnych z robotniczych rodzin był tragiczny. Niemal pewne było, że jedynym losem, który czeka je w przyszłości jest żebractwo. Fakt ten tak poruszył Księżną Daisy, że postanowiła działać. Tak wykiełkował pomysł stworzenia w Wałbrzychu szkoły specjalnej. W tamtych czasach było to przedsięwzięcie zupełnie nowatorskie. Daisy zwróciła uwagę na tych, którym nikt nie chciał pomóc, których wstydziły się nawet własne rodziny. Zagłębiła się w ich problemy i postanowiła trwale poprawić jakość ich życia. W rezultacie jej działań, pod koniec czerwca 1907 roku została otwarta Krüppelschule, czyli "szkoła dla ułomnych"
Już po II wojnie światowej, w latach 1959–1972 budynek dawnej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci był wykorzystywany jako Technikum Mechaniczne i Zasadnicza Szkoła Metalowa. Po wyprowadzce "Mechanika" odbywały się tu warsztaty zespołu szkół odzieżowych oraz praktyki. W październiku 2002 roku do budynku przy placu Bohaterów Pracy 1 przeniesiono kolejną placówkę oświatową. Był to Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych, który pozostał tu do 23 listopada 2015 roku. Od tamtej pory budynek stał pusty i popadał w ruinę. Aż do teraz.
Kilkanaście miesięcy temu w budynku przy placu Bohaterów Pracy 1 pojawili się robotnicy. Dzięki prywatnemu inwestorowi obiekt został gruntownie wyremontowany - od piwnicy po dach. Teraz wróci do niego życie. Już od 4 września w jego murach znowu zagoszczą uczniowie, tym razem z wałbrzyskiego TEB Technikum i Liceum.