Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra

Święto Niepodległości w Boguszowie–Gorcach

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem szczególnym, szczególną rocznicą w życiu każdego Polaka. Pamiętano o tym również w Boguszowie–Gorcach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury spotkali się przedstawiciele władz miasta, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy podległych mu jednostek, dyrektorzy i pracownicy szkół oraz mieszkańcy Boguszowa-Gorc.

Uroczystość poprzedziła msza św. w Kościele Trójcy Świętej w Boguszowie-Gorcach. W sali widowiskowej MBP-CK program rozpoczął się wprowadzeniem pocztów sztandarowych Straży Miejskiej, Drużyny Starszoharcerskiej „Watra” , Zespołu Szkół Samorządowych oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach.

Wydarzenie uświetnił program multimedialno-artystyczny przygotowany przez Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, w którym słowem i śpiewem młodzież przyczyniła się do krzewienia wartości patriotycznych.

Mottem tegorocznych obchodów było porozumienie – ponad wszelkimi podziałami i w imię dobra narodu.

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka