10 marca funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów na ul. Moniuszki w Wałbrzychu doszło do kradzieży rozbójniczej. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu, wziął z półki alkohol i nie płacąc za niego udał się w stronę wyjścia. Sytuację zauważył jeden z klientów robiących w tym czasie zakupy. Kiedy mężczyzna próbował zatrzymać złodzieja doszło do szarpaniny między nimi. W konsekwencji świadek został odepchnięty i upadł na podłogę, a sprawca uciekł ze skradzionym towarem.
Sprawą od razu zajęli się policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Podczas swojej pracy sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem. Mundurowi przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły wnieść istotne dla śledztwa informacje. Policjanci zabezpieczyli także monitoring, który starannie przeanalizowali. Funkcjonariusze byli już na tropie sprawcy, a jego zatrzymanie było kwestią czasu.
Niczego nieświadomy 22-letni mieszkaniec naszego miasta w miniony piątek zastał zatrzymany przez policjantów z dwójki. Podejrzany został doprowadzony do wałbrzyskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie zachowanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.