Całość projektu ściśle wiąże się z pozyskaniem aż sześciu projektów związanych z technologią hybrydową. Ich wartość przekracza 2 miliardy złotych. Taka sytuacja sprawiła więc, że już w 2021 roku w Wałbrzychu zostaną uruchomione dwie linie produkcyjne. Będą na nich powstawać przekładnie elektryczne typu e-CVT. W kolejnym roku dojdzie model do silnika o pojemności 1,5l. Napęd będzie montowany między innymi do samochodu nowej generacji. W tym modelu Toyoty Yaris. Kolejnym ambitnym planem Toyoty jest w 2020 roku uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego technologii hybrydowej, jak również rozbudowa hali odlewni oraz silników. Wiąże się to z uruchomieniem czterech nowych projektów, które mają być inwestycją w przyszłość. Szczególnie, że zmienia się rynek motoryzacyjny i technologia projektów hybrydowych będzie w najbliższym czasie motywem przewodnim na tym rynku. W związku z tym Toyota Motor Manufacturing Poland wciąż poszukuje nowych pracowników. Wymagania stawiane kandydatom to: wykształcenie minimum zawodowe i zdolności manualne. W przypadku logistyki wewnętrznej istotne są uprawnienia na wózki widłowe.
- Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu - podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.
Osoby zainteresowane pracą w fabryce mogą śledzić bieżące oferty pracy publikowane na dedykowanej stronie kierunektoyota.pl