Poniedziałek, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 6615
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Po Wałbrzyskim Weekendzie Fotografii

Poniedziałek, 24 lutego 2025, 13:36
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Po Wałbrzyskim Weekendzie Fotografii
Fot. organizatorzy
Za nami IX Wałbrzyski Weekend Fotografii. Jak co roku wydarzenie organizowane przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny było świętem fotografii. W wielu miejscach w naszym mieście odbywały się wernisaże i spotkania, a finałem weekendu był wernisaż wystawy Macieja Hnatiuka – ktoś z Wałbrzycha w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, gdzie zaprezentowano fotografie artysty oraz jego przyjaciół.

Wernisaż wystawy Ktoś z Wałbrzycha + Maciej Hnatiuk stał się wyjątkowym wydarzeniem upamiętniającym twórczość artysty, którego spojrzenie na świat pozostaje żywe w jego niezwykłych fotografiach. To pierwsza taka prezentacja jego dorobku po jego odejściu, a zarazem hołd dla talentu, który przez lata inspirował i zachwycał.

Hnatiuk był mistrzem fotografii w wielu wymiarach – jego akty cechowały się subtelną grą światła i cienia, pejzaże uchwycały majestat natury i ulotność chwili, portrety wnikały w emocje i osobowość modela, a fotografie reklamowe dowodziły jego profesjonalizmu i doskonałego warsztatu. Każde ze zdjęć na wystawie to nie tylko obraz, ale opowieść – pełna wrażliwości, głębi i unikalnej perspektywy.

Wieczór uświetnił komentarz muzyczny w wykonaniu Piotr Wojtasik Quartet, który nadał wydarzeniu niezwykłą atmosferę. Na scenie wystąpili: Piotr Wojtasik – trąbka, Igor Pietraszewski – klarnet basowy, Adam Chomiuk – kontrabas, Jakub Jugo – perkusja, perkusjonalia.

Dźwięki jazzu, pełne ekspresji i emocji, harmonijnie współgrały z fotografiami Hnatiuka, podkreślając ich narracyjność i niepowtarzalny charakter. Ta wyjątkowa prezentacja stała się nie tylko okazją do spotkania ze sztuką, ale także momentem refleksji nad dorobkiem artysty, który pozostawił po sobie trwały ślad.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group