Spektakl "PO NAS CHOĆBY KOSMOS" powstał na podstawie tekstu Sibylle Berg - niemieckiej dramatopisarki, felietonistki, prozatorki i eseistki. Jest to niejako opowieść o pokoleniu, które rozpoczyna dorosłe życie, o fantazji na temat rzeczywistości ery cyfrowej, którą stworzyła wcześniejsza generacja, o buntownikach sprzeciwiających się ustalonym porządkom, o niedojrzałości i o wielkich czynach.
Wyreżyserowany przez Pawła Świątka spektakl zostanie wystawiony 16 listopada o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Tekst Sibylle Berg przełożyła Iwona Nowacka. Scenografia i kostiumy to dzieło Karoliny Mazur. W spektaklu udział biorą: Karolina Bruchnicka, Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska i Czesław Skwarek.
- Spektakl „Po nas choćby kosmos” Sibylle Berg jest opowieścią o pokoleniu „Milenialsów”, o pewnej niedojrzałości do zmiany świata, o wielkich marzeniach i wielkich nieumiejętnościach zmiany obecnego stanu rzeczy i tego jaki ma to wpływ na populizm, na tworzenie się świata totalitarnego, na bezradność wobec walki z tym światem. Mimo że jest to tekst, który w swojej prapremierze niemieckiej był adresowany do młodzieży myślę, że tutaj ludzie nie tylko z wczesnego pokolenia „Milenialsów” znajdą coś dla siebie. To jest spektakl dla ludzi ciekawych teatru niekoniecznie klasycznego - powiedział Paweł Świątek, reżyser.
Spektakl powstał w ramach projektu "Z OGNIEM W GŁOWIE 3", współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem spektaklu jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury.