Niedziela, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowe zadania Terytorialsów

Poniedziałek, 15 czerwca 2020, 6:33
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 8:48
Autor: red
REGION: Nowe zadania Terytorialsów
Fot. użyczone
Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym ze zorganizowanego wypoczynku w okresie letnim, Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej podpisał decyzję, na mocy której Wojska Obrony Terytorialnej wyznaczone zostały do udzielenia wsparcia podmiotom organizujący taki rodzaj wypoczynku.

Pomoc Dolnośląskich Terytorialsów ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w razie potrzeby będą też udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków.

W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu. W celu zapewnienia efektywnego wsparcia organizatorów wypoczynku w Dowództwie WOT uruchomiono dla nich infolinię.
 
Dotychczasowy numer infolinii Wojsk Obrony Terytorialnej „800-100-102” zmienił swoją funkcjonalność. Przez ponad siedemdziesiąt dni dyżurowali pod nim wojskowi psychologowie, którzy udzielali wparcia w czasie pandemii. Od 9 czerwca br. numer stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.
Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej.

Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad psychologicznych związanych z problemami przeżywania epidemii, powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
33%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group