Na realizację zadania uczelnia otrzyma 1 milion złotych, z czego w roku 2018, 750.000 zł, a w roku 2019 – 250.000 zł. Podstawowymi kryteriami otrzymania środków finansowych w ramach przedsięwzięcia były mierniki pochodzące z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), tj. mierniki:
- względny wskaźnik bezrobocia (za wartość progową miernika „Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu” przyjmuje się wartość mniejszą lub równą 1), oraz
- względny wskaźnik zarobków (za wartość progową miernika „Względny wskaźnik zarobków absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu” przyjmuje się 0,50).
Warunkiem otrzymania wsparcia przez uczelnię był również brak negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w okresie ostatnich 5 lat.
Zdecydowanie większą cześć budżetu zadania pochłonie doposażenie pracowni oraz laboratoriów w których na co dzień prowadzone są zajęcia ze studentami. W ramach zadania planowany jest również zakup licencji na specjalistyczne oprogramowanie niezbędne do realizacji zajęć na praktycznych kierunkach studiów oraz dofinansowanie specjalistycznych kursów dla studentów PWSZ.