Sobota, 4 stycznia
Imieniny: Eugeniusza, Tytusa
Czytających: 2863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mezoterapia igłowa na cellulit – jak wygląda zabieg?

Środa, 12 czerwca 2024, 12:45
Aktualizacja: 12:50
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Mezoterapia igłowa na cellulit – jak wygląda zabieg?
Fot. użyczone
Zabieg mezoterapii igłowej to popularny sposób na poprawienie wielu niedoskonałości skóry. Polega on na wykonaniu wielu nakłuć mikro igłą i wstrzyknięciu specjalnie przygotowanego koktajlu do skóry. Mezoterapię igłową przeprowadza się na skórze twarzy i głowy, a także w przypadku cellulitu na częściach ciała nim dotkniętych, czyli udach, pośladkach oraz brzuchu. Przyjrzyjmy się bliżej temu zabiegowi!

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest mezoterapia igłowa, jak przebiega, czy trzeba się do niej przygotowywać, a także, na co należy uważać kilka dni po zabiegu oraz jakie są przeciwwskazania do poddania się mezoterapii. Jeśli jesteś zainteresowana innymi poradami na temat zdrowia i urody, to znajdziesz je na blogu Magdaleny Jaglarz.

Co to jest cellulit?

Wiele kobiet na świecie zmaga się z problemem pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Dotyczy on zarówno starszych pań, jak i młodszych dziewcząt w okresie dojrzewania. Co ważniejsze, mogą być nim dotknięte zarówno osoby szczupłe, jak i o pełniejszych kształtach.

Medyczny termin na cellulit to lipodystrofia. Już sama nazwa wskazuje, że pomarańczowa skórka ma wiele wspólnego z tłuszczami. Dokładnie tak jest, ponieważ cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Może mieć ono różny stopień – czasami widać go od razu, innym razem dopiero po ściśnięciu skóry.

Cellulit powstaje w wyniku napierania adipocytów na naczynia krwionośne i limfatyczne. Pogarsza się przepływ krwi, a za tym praca komórek w tym miejscu. Nie dość, że pojawia się problem z przyswajaniem składników odżywczy i tlenu, to jeszcze w tkankach zaczynają się gromadzić produkty przemiany materii i woda.

Główne przyczyny powstawania cellulitu to niezdrowy tryb życia (siedzący, brak aktywności fizycznej) i zła dieta (zbyt dużo cukrów), a także predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej lub nadmierna masa ciała.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem upiększającym, który stosuje w celu zmniejszenia zmian na skórze lub w celach profilaktycznych. W przypadku cellulitu ma on na celu iniekcję za pomocą bardzo cienkiej igły substancji – specjalnie przygotowanego koktajlu – która będzie wpływać na zmiany komórek tłuszczowych.

Dodatkowo zabieg mezoterapii igłowej poprawia mikrokrążenie w miejscu powstania pomarańczowej skórki, co przełoży się na lepszy metabolizm w komórkach. Mikronakłucia są również czynnikiem stymulującym produkcję kolagenu i elastyny w skórze.

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa nie usunie każdego cellulitu. W przypadku, gdy jest on zaawansowany, to dojdzie jedynie do jego zmniejszenia. U pań, które mierzą się z mniejszym cellulitem, można oczekiwać pełnego wygładzenia skóry.

Czy do zabiegu mezoterapii igłowej trzeba się przygotowywać?

Przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej odbywają się konsultacje z pacjentką. Przeprowadza je lekarz lub specjalista medycyny estetycznej. Ich celem jest ocenienie stopnia cellulitu, a także sprawdzenia stanu zdrowia, a następnie ustalenie planu zabiegów.

Przed samym zabiegiem mezoterapii igłowej skóra jest oczyszczana i odkażana, a na powierzchnię może zostać nałożony krem znieczulający, który sprawi, że ukłucia nie będą praktycznie wyczuwalne – choć oczywiście zależy to od indywidualnej wrażliwości pacjentki.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Gdy skóra jest oczyszczona i odkażona, to lekarz przystępuje do właściwego zabiegu, a więc dokonuje wielu mikroiniekcji za pomocą cienkich igieł. Ich celem jest wprowadzenie w miejsca dotknięte cellulitem specjalnie przygotowanego koktajlu.

Co zawiera wstrzykiwany koktajl? To zależy od decyzji lekarza. Środek może składać się z różnych składników aktywnych. Wśród nich wymienia się witaminy, minerały, enzymy, kofeinę, aminokwasy, enzymy oraz wyciągi roślinne (np. wyciąg z karczocha).

W zależności od stopnia cellulitu zabieg trzeba powtarzać od 4 do kilkunastu razy. Każda klinika lub gabinet kosmetyczny ma swoją określoną procedurę – w jednym mezoterapię igłową powtarza się po tygodniu, w innym po dwóch tygodniach, a potem po miesiącu. Szczegółów w tym zakresie należy szukać na stronach internetowych konkretnych miejsc.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po wykonaniu mezoterapii igłowej musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych wskazań, by cały proces przebiegł jak najlepiej. Mowa tutaj o:
• niewystawianiu miejsca zabiegu na słońce, a w razie konieczności stosowanie kremów z wysokim filtrem UVA i UVB;
• zaraz po zabiegu nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ grozi to powstawaniem obrzęków;
• unikaniu gorących kąpieli i wizyt w saunie, gdyż gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne, co może przyczynić się do zmniejszenia efektów zabiegu;
• zdrowej diecie i unikaniu używek, by wspomóc efekty mezoterapii;
• piciu odpowiedniej ilości wody;
• używaniu delikatnych i nawilżających kremów.

Po zabiegu na skórze mogą pojawić się siniaki, zaczerwienienie, obrzęk lub delikatne uczucie pieczenia, które miną po kilku dniach.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej to popularna i skuteczna metoda walki z cellulitem. Niestety nie wszystkie osoby mogą się jej poddać. Wśród przeciwwskazań wymienia się:
• ciążę i karmienie piersią;
• alergię na substancje zawarte we wstrzykiwanym koktajlu;
• niektóre choroby (np. cukrzyca, epilepsja, nowotwory, WZW, zapalenia skóry, choroby autoimmunologiczne);
• przyjmowanie niektórych leków (np. aspiryna, przeciwzakrzepowe).

Oczywiście decyzje o możliwości przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej podejmuje lekarz po konsultacji z pacjentką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group