Po umiarkowanych cenach dostępna jest literatura historyczna, poezja, książki sensacyjne, romanse, literatura dla dzieci i młodzieży. Osobną grupę stanowiła ekspozycja prezentowana przez Wydawnictwo Muzeum Gross Rosen, zawierająca wspomnienia oraz literaturę faktograficzną. Jedną z ciekawszych pozycji były wspomnienia Edmunda Szenkowskiego, ostatniego żyjącego więźnia obozu w Walimiu.
Swój stolik miała też wałbrzyska poetka Danuta Góralska-Nowak, prezentująca nagrodzoną w tym roku, książkę pt. „Droga do domu".
Kiermasz będzie czynny także dziś do godziny 17.00.
W tym samym czasie, gdy wydawcy rozkładali swoje stoiska, w Galerii pod Atlantami młodzież wałbrzyskich gimnazjów rozmawiała o literaturze z pisarką Beatą Ostrowiecką. Autorka tworzy literaturę dla dzieci i młodzieży od kilkunastu lat.
Spotkanie miało charakter pogadanki i, co ciekawe, gimnazjaliści szybko dali się wciągnąć w rozmowę i chętnie zadawali pytania. Dowiedzieli się, że pierwszą książkę autorka napisała dla zabawy i nie wiązała tego faktu z przyszłym zawodem. Zmieniła zdanie, gdy okazało się, że są chętni do czytania jej twórczości. Głównymi bohaterkami jej książek są dziewczyny. Pisarka nie potrafi wcielić się w męską postać.
Dziś o godzinie 17.30 spotkanie z Joanną Bator, autorką bardzo dobrej powieści o Wałbrzychu jakiego już nie ma pt. „Piaskowa Góra”.
Galeria pod Atlantami zaprasza.