W kategorii powyżej 18 lat I nagrodą uhonorowano pracę Mariusza Woźniaka pt. „Trudne powroty”, II nagrodę otrzymali ex aequo Wojciech Mieńko za pracę pt. „Wczoraj...”, „...i dziś” (seria 2 zdjęć) oraz Piotr Fietzek za pracę pt. „Barak więźniarski”, zaś trzecią nagrodę otrzymały prace Wiktora Stasiaka pt. „Pamiętajmy o nich” oraz Rafała Kusiaka pt. „Nadzieja na wolność wieczną”. Ponadto w tej kategorii wyróżniono prace: Sylwii Pieniek „Lora do przewozu kamienia”, Wiktora Stasiaka „Ogrodzenie”, Wojciecha Mieńko „Zostanie po nas złom żelazny”, Wojciecha Mieńko „Zło może unieść człowieka, ale nie może zostać człowiekiem”, Małgorzaty Osińskiej „Koniec”, Mariusza Woźniaka „Martwa natura”, Bożeny Zalewskiej „Zniewolenie”.
W kategorii do 18 lat jury przyznało I nagrodę Adriannie Franiak za pracę pt. „W męce i bezsilności tęsknili do wolności”. Wyróżnienie Karolinie Rzepeckiej za serię 4 zdjęć: „Drzewo pamięci”, „Komin śmierci”, „Kamieniołom rozpaczy”, „Głazy cierpienia”.
Na konkurs nadesłano 80 prac, które – jak podkreśliła Komisja Konkursowa – prezentują wysoki poziom. W konkursie udział wzięli uczestnicy z różnych stron Polski, m.in. z Częstochowy, Konina, Niemodlina, Goczałkowa, Wałbrzycha. Uczestnicy wykazali się wrażliwością i zrozumieniem historii i powagi miejsca.
Nagrody zostały ufundowane przez Hotel „Jedlinka”, Agroturystykę „Dzień Dobry”, Miesięcznik „Odkrywca”, Wydawnictwo „AD REM” oraz Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.