Obecny na obchodach Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński pogratulował uczestniczkom wytrwałości i wielokrotnie podkreślał, że praca sekcji jest doskonałym przykładem promocji naszej gminy i, że będzie starał się wspierać dalsze działania.
Panie otrzymały także albumy pamiątkowe z pracy sekcji, kwiaty i obejrzały prezentację multimedialną z wystaw, na których sekcja miała okazję prezentować swoje dzieła. Była to doskonała okazja do przywołania wspomnień, rozmów, żartów, śmiechu. Przez 10 lat nawiązały się przyjaźnie, które wciąż trwają. Spotkania Sekcji Rękodzieła to swego rodzaju terapia – „Spotykamy się tutaj, aby uczyć się nowych rzeczy, realizować swoje pasje, doskonalić zdobyte już umiejętności, ale także, aby wspierać się nawzajem i pomagać sobie przetrwać trudne chwile” – dodają uczestniczki sekcji.
Pracownia rękodzieła przy MCK w Mieroszowie działa od 2007 roku. W zajęciach pod kierunkiem Ewy Kokoszki uczestniczyło od kilku do kilkudziesięciu uczestniczek o różnej rozpiętości wiekowej - od przedszkolaków do emerytek. W trakcie zajęć panie poznają różnorodne techniki rękodzieła. Z każdych warsztatów wychodzimy z konkretną, nową techniką i umiejętnością. Początkowo zajęcia poświęcone były haftowi wstążeczkowemu.
Z czasem dochodziły nowe techniki:
– haft przestrzenny,
– filcowanie wełny na mokro i sucho.
Dzięki tym technikom powstały piękne obrazy, broszki, szale, korale i torebki,
– scrapbooking – kartki okolicznościowe,
– quilling – ozdoby z pasków papieru,
– pergamano – wytłaczanie wzorów na pergaminie,
– wiklina papierowa – recykling,
– krepina – kwiaty z bibuły,
– beading – biżuteria i ozdoby z koralików.
Każdy człowiek potrzebuje dla swego istnienia i rozwoju różnych wartości. Jedną z nich, która ułatwia poruszanie się po świecie ciągłego postępu jest twórczość artystyczna, która ułatwia wyrażanie siebie, myśli i nastrojów czasem trudnych do zwerbalizowania w zwykły sposób.
Uczestniczki zajęć, to osoby wyjątkowe i kreatywne. Zaklinają aurę wyjątkowości w swoich nowych dziełach. Dorobek artystyczny uczestniczek warsztatów był zaprezentowany na wielu wystawach i przeglądach rękodzieła. Prace wystawiane były w: Bielawie, Niemczy, Wojsławicach, Wałbrzychu, Zamku Książ, Prudniku, Kamiennej Górze, Broumovie w Czechach,Chełmsku Śląskim, Lubawce, Mieroszowie i Starych Bogaczowicach.