Wystawy zwiedzać można od 26 kwietnia do 1 września w godzinach od 10.00 do 17.00 - od poniedziałku do piątku. Wstęp 2 zł. Działania dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Nagrody w Konkursie Malarskim ufundowali : WGS BWA Zamek Książ i Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o.
Zapraszamy także do zwiedzania niezwykle interesującej ekspozycji rzeźby i obrazów ceramicznych, będących działem twórczości artysty Stanisława Bracha. Wystawa czynna jest w terminie od 6 kwietnia do 26 maja także w godzinach od 10.00 do 17.00 - od poniedziałku do piątku. Wstęp 2 zł.
Zapraszamy młodzież i seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych „Mokry Kolodion”. Cykl zajęć teoretycznych i praktycznych poświęconych fotografii wielkoformatowej oraz wykonywanej techniką tzw. kolodionu mokrego. Złożoność procesów fotograficznych, które pragniemy wdrożyć, ma pogłębić wiedzę na temat sztuki fotografii, zwrócić uwagę na uważność w procesie tworzenia oraz uświadomić wartość oryginału. Organizatorzy chcą uświadomić odbiorcom, jak ważna jest pojedyncza klatka w obrazie fotograficznym. Uzmysłowić, jak istotnym w świecie sztuki jest oryginał. Poprzez wykonywanie fotografii wielkoformatową kamerą, od kadrowania, naświetlania przez własnoręczne wywoływanie negatywu, robienie kopii w ciemni analogowej, chcą raz nauczyć szlachetnej techniki fotografii oraz "nastroić" uczestników na uważność, w każdym momencie aktu twórczego.
Idąc dalej planują uczyć uczestników mokrego kolodionu, a więc techniki wymyślonej w 1852 roku. Zdjęcie na czarnym szkle, powstałe przy użyciu mokrego kolodionu, jest unikatem, niemożliwym do powielenia przy użyciu jakiejkolwiek techniki fotograficznej. Świadomość obcowania z jednym z pierwszych sposobów utrwalania rzeczywistości, wymyślonych przez człowieka oraz wspomniana unikatowość obrazów kolodionowych potęguje w osobie fotografującej poczucie niezwykłego szacunku do obiektu, znajdującego się w kadrze.
Zajęcia teoretyczne, wprowadzające w temat, planowane są przed wakacjami – maj, czerwiec - natomiast zajęcia praktyczne odbywać się będą od września do grudnia. Warsztaty zakończą się wystawą w obu siedzibach instytucji.
Dofinansowanie : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Wałbrzycha.
Prowadzenie: Michał Sitkiewicz, Paweł Sokołowski.
Więcej informacji na stronie www.bwa.walbrzych.pl