Spotkania Towarzystwa jednak odbywają się regularnie w Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach, ponieważ miasto to do dziś zamieszkuje znaczna liczba reemigrantów z Francji i ich potomków. Zgromadzeni w Centrum Kultury goście po części oficjalnej i odebraniu pamiątkowych dyplomów i suwenirów, wysłuchali zachwycającego programu artystycznego „Voyage dookoła świata – najsłynniejsze przeboje operowe i operetkowe, standardy musicalowe” w wykonaniu gwiazd Teatru Muzycznego w Gliwicach Najry Ayvazan i Tomasza Białka. Utalentowanemu duetowi akompaniowała na pianinie Grażyna Griner, a konferansjerka zajął się w lekki i dowcipny sposób Jacek Nowosielski.
Honorowym gościem wieczoru był starosta wałbrzyski Józef Piksa, który stwierdził po koncercie:
- Jestem pełen uznania dla działalności Miejskiego Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, a przede wszystkim dla Pani dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która sprawiła, że instytucja ta jest jedną z kulturalnych perełek powiatu wałbrzyskiego. Uhonorowanie reemigrantów z Francji tak przemiłym wieczorem zasługuje na największe pochwały – mówi starosta Piksa.
Starosta, ale też burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa oraz prezes Domu Bretanii z Wałbrzycha Bogdan Król, a także przewodnicząca Stowarzyszenia na Dolny Śląsk Reemigrantów z Francji Władysława Wojcieszak, nie kryli zachwytu organizacją i przebiegiem imprezy.
- Zawsze wspieramy ciekawe inicjatywy. W ubiegłym roku organizowaliśmy XX-lecie Chóru Frankofonów. Reemigranci to duża część mieszkańców naszego miasta, należy się im szacunek i uznanie – wyjaśnia dyrektor Elżbieta Gajewska.