W sali multimedialnej Sokołowsko Laboratorium Kultury odwiedzać można wystawę rzeźb Bożenny Biskupskiej, jednej z fundatorek i założycieli Fundacji Sztuki Współczesnej IN SITU. Wystawa prezentuje rzeźby z kilku cyklów tworzonych przez artystkę w latach 80. W skład ekspedycji wchodzą prace z cyku Misterium Czasu, biorącego udział w Biennale w Wenecji w 1984 roku, a także z cyklu Non Omnis Moriar, będące przez 30 lat w kolekcji stałej Muzeum w Auschwitz.
Piwnice dawnego sanatorium Grunwald stanowią niezwykłą przestrzeń wystawienniczą dla prac klasyka fotografii Pawła Pierścińskiego. Wystawa stanowi swego rodzaju abstrakcyjne przedłużenie ciemni fotograficznej analogowej Obiekt nietrwały. Pracownia przypomina amatorom i pokazuje młodemu pokoleniu magię fotografii dawnej, czarno-białej, bromowej. Od wiosny organizowane są plenery fotograficzne i warsztaty w ciemni fotograficznej. W ciemni indywidualnie pracują także fotograficy.
Ekspozycja jest wynikiem działań Fundacji Sztuki współczesnej IN SITU, która od siedmiu działa w Sokołowsku obudowuje obiekt dawnego sanatorium Grunwald, prowadzi liczne projekty edukacyjne, organizuje wystawy, spektakle, koncerty.
Fundacja IN SITU jest także organizatorem trzech cyklicznych festiwalu sztuki w Sokołowsko Laboratorium Kultury.
Konteksty 1 - 5.07.2016:
Międzynarodowy Festiwal Sztuk Efemerycznych w Sokołowsku. Festiwal stanowi platformę dla prezentacji sztuk performatywnych realizowanych w kontekście miejsca. Zobaczyć można przedstawienia parateatralne i muzyczne , instalacje artystyczne i wystawy.
Sanatorium dźwięku 12 -14.08.2016:
Festiwal poświęcony muzyce improwizowanej i eksperymentalnej, a także szeroko rozumianej sztuce dźwięku. Ideą festiwalu jest prezentacja najnowszych osiągnięć współczesnej kultury muzycznej oraz stworzenie dialogu miedzy artystami a odbiorcami sztuki z całego świata. Koncerty usłyszeć można w przestrzeni parku, w salach dawnego sanatorium dr. Brehmera i Kinoteatrze „Zdrowie”.
Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski 9 -11.09.2016:
Festiwal Filmowy pokazujący najnowsze trendy kina europejskiego. Osią festiwalu jest „Czerwony” ze znanej na całym świecie trylogii Trzech Kolorów Krzysztofa Kieślowskiego. Podczas trwania wydarzenia odbywają się projekcje filmowe w Kinoteatrze ZDROWIE, a także w przestrzeni miasteczku i zabytkowym parku. Odbiorcy sztuki filmowej mogą tam spotkać znakomitych artystów i współpracowników Krzysztofa Kieślowskiego.