Przybyłych gości przywitał Prezes Spółdzielni Tadeusz Choczaj oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, który wspominał Kazia jako człowieka z pasją - autora tysięcy zdjęć i setek filmów dokumentujących współczesne życie Wałbrzycha i regionu.
Członkowie rodziny Kazia opowiadali o jego zamiłowaniach, zainteresowanych, a także jaki był oraz jakie tworzył i pielęgnował relacje z innymi. Przedstawione zostały diaporamy z wypowiedziami wnuczki, wnuka oraz przybyłej na wydarzenie rodziny z Pabianic. Zaprezentowano zdjęcia z rodzinnego archiwum oraz wykonane przez Kazia w okresie kilkudziesięciu lat.
W drugim opowiadaniu Kazia wspominali: Krystyna Kuriata, Wanda Radłowska i Tadeusz Choczaj. Robert Radczak opowiedział o niezwykłej przyjaźni z Kaziem oraz kulisach realizacji filmu dokumentalnego „Ocalić od zapomnienia”.
Natomiast Małgorzata Wiłkomirska zaprezentowała dorobek twórczy Kazia oraz relację z obchodów Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, podczas którego Kaziu uhonorowany został Nagrodą Rady Miejskiej za wieloletnie sporządzanie dokumentacji filmowej i fotograficznej obrazującej wydarzenia z życia naszego miasta. Wyemitowany został film z wypowiedzią Kazia po otrzymaniu nagrody.
Wydarzenie urozmaicono akcentem poetyckim – okolicznościowe wiersze o Kaziu przedstawili: Bolesław Brzuchacz, Adam Wolańczyk oraz Włodzimierz Palusko.
Wieczór wspomnień prowadziła Basia Ziółkowska, która po zakończeniu części multimedialnej zaprosiła gości na wystawę fotograficzną „Lepszy Wałbrzych- Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze” oraz przygotowany poczęstunek.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej oraz członkowie rodziny Kazia, a w szczególności córki: Ania i Lilianna.
Foto: Alek Ziółkowski i OSK