W Polsce Anastazja Rizikov wystąpi tylko 2 razy. Zagra na koncercie solowym w Warszawie, a 14 sierpnia 2018 roku o godzinie 19.30 wystąpi w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym. W czasie tourne po Europie pianistka zagra jeszcze w Hiszpanii i we Włoszech.
– Anastazja i jej rodzice to przyjaciele naszej rodziny. Pomyśleliśmy, że byłoby miło, gdyby pianistka zechciała wystąpić w Teatrze Zdrojowym - mówi Henryk Hammer.
- W techniczną stronę realizacji koncertu zaangażowały się Edyta Pantol i Dorota Wołoszyn-Pusłowska oraz pracownicy szczawieńskiego teatru. Koncert jest bezpłatny. Liczymy, że mieszkańcy Szczawna-Zdroju skorzystają z tej wyjątkowej okazji - mówi Dorota Wołoszyn –Pusłowska.
Zaproszenia można otrzymać w siedzibie Teatru Zdrojowego, kolportują je też członkowie stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. Bilety można także zamówić za pośrednictwem fanpage na Facebooku.
Anastasia Rizikov jest kanadyjską pianistką klasyczną W 2015 roku zdobyła pierwsze miejsca w międzynarodowym konkursie pianistycznym Jaen oraz w międzynarodowym konkursie Ettore Pozzoli. Nagrała też płytę CD z NAXOS i wystąpiła na festiwalu Verbier w Szwajcarii. Zajęła także pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie dla młodych pianistów imienia Vladimira Horowitza w Kijowie na Ukrainie (gdzie otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie artystyczne) i po raz pierwszy wówczas wystąpiła na jednej scenie z orkiestrą, grając Concertino a-moll Polunina z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej Ukrainy prowadzoną przez Mykola Diadiura. Ma na swoim koncie 30 występów orkiestrowych i 20 koncertów solowych. Grała już z tak wielkimi orkiestrami jak Orkiestra Symfoniczna Dayton, Orkiestra Symfoniczna Toronto, Symfonia Nowa Szkocja, Orkiestra Symfoniczna Michigan, Orkiestra Londyn Kanada, Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Akademii Narodowej Kanady, Orkiestra Symfoniczna Balearów, Sinfonia Toronto, oraz współpracowała z takimi dyrygentami jak: Neal Gittleman, Peter Oundjian, Shalom Bard, Bernhard Gueller, Alain Trudel, Boris Brott, Ovidiu Balan, Salvador Brotons. Od 2017 Anastasia Rizikov studiuje w Paryżu. Anastasia mówi w języku angielskim, rosyjskim, ukraińskim. Próbuje też opanować jeżyk francuski. Jest miłośniczką literatury - czytanie jest dla niej "ucieczką od rzeczywistości i wejściem do zupełnie innego świata, gdzie wyobraźnia szaleje".