Sobota, 13 czerwca
18°C Jelenia Góra
reklamy

Wieniawski zabrzmi w Szczawnie

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W piątek 1 czerwca rozpocznie się tegoroczna edycja międzynarodowego Festiwalu Wieniawskiego. Przez trzy dni nie tylko w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym usłyszymy standardy oraz rzadko prezentowane utwory muzyki klasycznej

Tradycja muzycznego spotkania nawiązuje do pobytów w Szczawnie-Zdroju (wówczas Bad Salzbrunn) XIX-wiecznego kompozytora Henryka Wieniawskiego, który w latach 1855 i 1857 dał tam dwa koncerty. Tegoroczna edycja Festiwalu to bezpłatne muzyczne spotkania z muzyką klasyczną wykonywane w zabytkowych przestrzeniach jednego z najpiękniejszych uzdrowisk naszego regionu. Mecenasem wydarzenia jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Od 1 do 3 czerwca zaprezentują się m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu z dyrygentem Jerzym Koskiem i solistą Piotrem Pławnerem (skrzypce). Będzie można usłyszeć śpiewaczkę Joannę Klisowską z akompaniamentem Mirosława Feldgebla z pieśniami córki Henryka – Heleny Wieniawskiej oraz skrzypka Mariusza Patyrę z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod batutą Tomasza Bugaja. - W ramach warsztatu tym razem zapraszamy przebywających w Szczawnie-Zdroju do udziału w wyjątkowym wykładzie muzykologa prof. Marka Dyżewskiego - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Organizatorzy – Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju – zapraszają na spotkania z klasyką. Więcej informacji o Festiwalu na facebook.com/FestiwalWieniawskiego

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka