W sferze inwestycyjnej, najwięcej, bo 8 milionów złotych pochłonie dokończenie budowy Centrum dydaktyczno-rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, którego budowa została zaniechana dziesięć lat temu. W tym roku mają zostać wykonane roboty budowlane, powstaną niezbędne instalacje, węzeł cieplny, niewielki basen służący do celów rehabilitacyjnych. Istnieje szansa, ze inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.
Publiczne Szkoły Podstawowe nr 5, 17,22,37, Publiczne Gimnazja nr 1,5 i 7 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 mogą liczyć na remonty węzłów sanitarnych (w szkołach podstawowych przystosowanych do potrzeb pięciolatków). Koszt inwestycji ma się mknąc kwotą 380 tysięcy złotych. Zarówno „17” jak i „1” mogą liczyć na prace termoizolacyjne poprzez wymianę okien w salach gimnastycznych, co będzie kosztować gminę 120 tysięcy złotych. Ta ostatnia szkoła, ze względu na usytuowanie w rewitalizowanym Śródmieściu może liczyć w kolejnych latach na odnowienie całego budynku.
- Inwestujemy w szkoły, które mają mieć stałe miejsce w sieci wałbrzyskich szkół. W najbliższych latach nie przewidujemy zmniejszania placówek edukacyjnych w mieście – zapewniał Roman Szełemej.
Unia Europejska sfinansuje duże projekty edukacyjne, których zadaniem jest wyrównywanie szans edukacyjnych
- Szkoły występowały do nas ze swoimi potrzebami edukacyjnymi. Zostały one uwzględnione w projekcie. Zostaną więc doposażone w sprzęt multimedialny czy komputerowy. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki realizacji projektów dzieci z gimnazjów nr 2,3,4,5 oraz ze szkół podstawowych nr 23 i 30 będą mogły podnieść swoją wiedzę z tzw. przedmiotów kluczowych: matematyki, fizyki i chemii oraz z języków obcych. Będą także prowadzone zajęcia z informatyki, przyrody, geografii oraz zajęcia sportowe i korekcyjne – wyjaśniała Bożena Dróżdż, kierownik Biura Funduszy Europejskich.