Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i chronienia dóbr kultury w tym roku otrzymali: Maria Solecka, Wiesława Kamińska i Dom Bretanii.
Maria Solecka, to niezmordowana propagatorka historii Wałbrzycha i regionu. Kieruje działem historii miasta i regionu w wałbrzyskim Muzeum, jest autorką dwóch edycji wydawnictwa “Wałbrzych na dawnej karcie pocztowej”. Wiesława Kamińska, również związana z Muzeum, zasłużyła na laury głównie za zaangażowanie w pracę z uzdolnioną literacko młodzieżą oraz organizowanie wieczorów poetyckich, spotkań zaduszkowych, wieczorów wigilijnych i wielkanocnych misteriów. Dom Bretanii działający niezmiennie od prawie 15 lat pod kierownictwem Bogdana Króla, wsławił się popularyzacją kultury i języka francuskiego ze szczególnym uwzględnieniem Bretanii. Kwitnie przyjaźń polsko-francuska, młodzież obu krajów nawzajem się poznaje, a wałbrzyszanie wielokrotnie mieli okazję zetknąć się z fascynującą bretońską kulturą i sztuką.
Kolejne splendory spłynęły na Danutę Góralską- Nowak, Agnieszkę Świerczyńską, Takisa Makandasisa i Roberta Delegewicza. To grupa artystów z różnych dyscyplin, którym Rada Miejska przyznała stypendia twórcze. Danuta Góralska-Nowak, poetka, napisze książkę “Nic się nie stało”. Agnieszka Świerczyńska, śpiewaczka, przeznaczy stypendium na kursy mistrzowskie oraz przesłuchania do europejskich teatrów operowych. Takis Makandasis, znany plastyk i malarz, za pieniądze od samorządu zorganizuje jubileuszową wystawę na 40-lecie pracy artystycznej i 20-lecie założenia społecznej pracowni plastycznej. Robert Delegiewicz jest aktorem i założycielem teatru William Es. Stypendium przeznaczy na krzewienie wiedzy o teatrze wśród dzieci i nauczycieli.
Występ Przemysława Witka (fortepian) i Marcina Markowicza (skrzypce) dał przedsmak wielkiego muzycznego święta, jakim jest festiwal kameralistyki im. Księżnej Daisy. Młodzi artyści brawurowo zagrali utwory Grażyny Bacewicz, Krzysztofa Pendereckiego, Mieczysława Karłowicza i Witolda Lutosławskiego.
I wreszcie Ilona Sapka - młoda, wielce obiecująca malarka, parająca się również tkaniną artystyczną, przygotowała niezwykle dojrzałą, mieniącą się bogactwem tematyki wystawę, którą można oglądać w galerii sztuki BWA w zamku Książ.