Organizatorem tej cyklicznej akcji jest Sudecki Uniwersytet Trzeciego Wieku a do prowadzonych działań włączył się również wałbrzyski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Lepszy Wałbrzych i mieszkańcy naszego miasta. Akcja polegała na wysprzątaniu terenu, usunięciu chwastów z rabatek i klombów, wyniesieniu kamieni i gruzu, który zalegał na znajdującym się na terenie Ogródka Jordanowskiego boisku. Zakończeniem akcji było wspólne grillowanie.
- Co roku latem robimy taką imprezę, od kiedy mamy Ogródek Jordanowski, przynajmniej w tym pierwszym etapie. Pod koniec lipca przychodzą tu ci, którzy mogą, którzy chcą. Będzie wspólne sprzątanie a akcję zakończymy grillem. Chcieliśmy od Miasta farbę na pomalowanie altany, ale na razie się nie udało, natomiast jeden z panów który odrabia godziny zaproponował, że w poniedziałek przyniesie farbę i pomaluje tę altankę - powiedziała Teresa Ziegler, kierownik Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Warto zaznaczyć, że reaktywacja Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Dunikowskiego odbywa się w ramach trzyetapowego projektu „Integracja RAZ, DWA, TRZY! – dzieci, młodzież oraz my”, współfinansowanego ze środków Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego.
- Pisaliśmy projekty do tego budżetu. Były trzy etapy. W tym roku napisaliśmy projekt na ostatni etap i również wygraliśmy. Tak naprawdę w całości zrobiony jest tylko pierwszy. Z drugiego etapu, który nie z naszej winy zmienił się w międzyczasie, miał być pawilon i miały być boiska do siatkówki i do koszykówki. Boiska nie zostały jeszcze zrobione a pawilonu nie będzie, bo za dużo by kosztowało jego utrzymanie. W tym roku zostało zrobione ogrodzenie, ma być jeszcze monitoring i boisko do piłki nożnej, które będzie zrobione - powiedziała Teresa Ziegler.