W związku z przypadającym 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych i 2 listopada Dniem Zadusznym, pracownicy Zamku Książ w Wałbrzychu tradycyjnie złożyli wiązanki kwiatów w krypcie Mauzoleum Hochbergów oraz w podziemiach książańskich.
Do maja 1945 roku Mauzoleum Hochbergów było miejscem spoczynku byłych właścicieli zamku, m.in. księżnej Daisy. Wówczas zostało sprofanowane przez żołnierzy radzieckich, a szczątki spoczywających w krypcie Hochbergów przeniesiono i pochowano w tajemnicy na zlikwidowany w latach 70. Cmentarz ewangelicki, położony na terenie wałbrzyskiej dzielnicy Szczawienko.
Z kolei podziemia książańskie były drążone, a następnie zabudowywane pomiędzy wiosną 1944 i wiosną 1945 roku, głównie przez więźniów filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, która funkcjonowała w pobliżu zamku. Z przekazów historycznych wiadomo, że wielu więźniów zginęło w wypadkach podczas robót lub zmarło z wycieńczenia oraz w wyniku chorób. Liczba ofiar tej inwestycji pozostaje nieznana, ponieważ Niemcy zniszczyli dużą część dokumentacji obozowej.