Czytających: 5232

Jedlina-Zdrój/Kraj: Udany wyjazd

Wtorek, 20 sierpnia 2024, 11:06
Aktualizacja: 11:07
Wałbrzyszanie, Beata i Kazimierz Urbaniak, grający na co dzień w KSP Jedlina – zajęli 1 miejsce w nocnym Ogólnopolskim Turnieju Mikstów w Ciechocinku (11.08.), a w miniony weekend (17–18.08.) – 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Mikstów w Liskowie, gdzie startowało 58 najlepszych dubletów mieszanych z całej Polski.

Chociaż nie obronili tytułu Wicemistrza Polski z 2023 to i tak jest to bardzo dobry rezultat. Z grupy w fazie I zakwalifikowali się do kolejnych rozgrywek wszyscy zawodnicy KSP Jedlina - oprócz Beaty i Kazimierza Urbaniaków - Aurelia Libecka, Jerzy Siara, Kazimierz Jacak grający ze Zdzisławą Sokołowską (z KSP Oława), Leszek Złotowski z Małgorzatą Klugiewicz (Myślenicki KP), Hubert Maciejewski z Ulą Koniuszy.

W fazie II, po całodziennych pojedynkach - Beata i Kazimierz Urbaniak (z wynikiem 5:1), awansowali do fazy play-off w niedzielę z I miejsca w grupie !! Wygrali pierwszy mecz w play-off ale przegrali mecz barażowy i ostatecznie zajęli 9. m-ce (czyli dokładnie takie, z jakiego startowali według rankingu siły) w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Dwa tygodnie wcześniej, Beata Urbaniak również zajęła 9. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet (4.08.), a 28.07. - 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Dubletów Kobiet w Parku Południowym we Wrocławiu, grając z Małgorzatą Klugiewicz z Myślenickiego Klubu Petanque. Na Mistrzostwach Polski Dubletów wystąpiła silna Reprezentacja KSP Jedlina zajmując wysokie lokaty.