Z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża, popartej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Wojewodę Dolnośląskiego dla Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego, założona została imienna ewidencja cywilnych ofiar wojny w Walimiu. Ewidencja zawiera ujawnione 223 nazwiska pomordowanych i pochowanych robotników przymusowych – obywateli polskich, ukraińskich i rosyjskich. Wykaz ujawnionych nazwisk, czyli kserokopia maszynopisu w wersji oryginalnej, został przekazany w 1965 r do Biura Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża przez Ministerstwo Sprawiedliwości – Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich.
Prowadzenie ewidencji na podstawie tego wiarygodnego dokumentu umożliwi w przyszłości na dopisywanie dalszych nazwisk, ustalonych przez Polski Czerwony Krzyż lub Międzynarodowy Czerwony Krzyż na podstawie dokumentów nadsyłanych przez rodziny, które wciąż poszukują swoich krewnych.
W tej sytuacji Gmina Walim uznała za zasadne ustawienie na Kwaterze trzech granitowych tablic z ujawnionymi nazwiskami osób tam pochowanych. Tablice zostały wykonane z granitu strzegomskiego, pasującego wyglądem do obrzeży mogilnych, a środki na ten cel zabezpieczył Wojewoda Dolnośląski.