Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znają się bardzo dobrze, wiedzą o sobie niemal wszystko – nie, żeby tam od razu plotkowano, lubią rozmawiać, a że o innych – to już inna sprawa. Mieszka to Sura Koza, Chajka Karo i Dawid Nowensztern, Mosze Karo też, Sara Ejsman, Jonasz, Szaweł, Edna, Hila, Lea, Nama, Raja, Ejtan, Erez, Nina, Chaja.
W Kocku jest dużo sklepów, znajduje się także Jesziwa, cmentarz, bożnica, jest i cadyk – rebe Menachem Mendel Morgenstein.
Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znali się bardzo dobrze...
Idealny spektakl na obecne czasy i tyle ważnych kwestii: uprzedzenia, odrzucenie, wykluczenie........, eksterminacja...
Serdecznie gratulujemy Pani Reżyser, Twórcom i Aktorom spektaklu, który poruszył (ale nie przytłoczył pomimo niezwykle ważnej tematyki), uwrażliwił oraz zachęcił do głębokich refleksji, stał się przyczynkiem do wielu niezwykle ważnych dyskusji na lekcjach........ .
Serdecznie dziękujemy!
Scenariusz i reżyseria: Sylwia Aftyka-Łoda
Opracowanie muzyczne: Marcin Olkowski
Współpraca: Sylwia Sobieraj-Borowiec (scenografia), Roman Kuliniak (akcent), Rafał Wójcik (fotografia, oprawa multimedialna)
Dźwięk i światło: Nikola Polit, Kacper Wieczorek, Maria Gumulak (muzyka, grafika)
Operator multimediów: Karol Ziubrzycki
Wystąpili: Jagoda Jaworek, Wiktoria Malinowska, Stella Mandziak, Julia Panek, Maciek Piechowiak, Wiktoria Sadłoń, Milena Staś, Wiktoria Szczawińska, Julia Tietz, Nadia Wątor, Aleksandra Wisz, Oliwia Wróblewska.
Pomoc: Martyna Chanyszkiewicz, Hania Szulc, Kacper Frąckowiak, Miłosz Żdżański.