Choć stowarzyszenie działa od niedawna, nie próżnuje. Chce jak najszerzej popularyzować wiedzę o Wałbrzychu, jako mieście, z którym przez dekady związane były znakomitości ze świata muzyki.
- Pragniemy badać i upowszechniać losy gwiazd muzycznych, które związały swoje życie na dłużej bądź tylko incydentalnie z naszym miastem. Chcemy przywrócić pamięć o nich, o ich przygodzie z Wałbrzychem. Jednym z naszych piorytetowych celów jest przygotowanie turystycznej ścieżki muzycznej „Śladami Legend Muzyki Polski w Wałbrzychu” – mówi prezes stowarzyszenia Leszek Grodziński.
Powstanie folder informacyjny, ilustrowany obrazami i opisami losów artystów. Stowarzyszenie umieści tablice pamiątkowe w miejscach pobytu legend muzyki. Ścieżka będzie miała walory poznawcze i edukacyjne, ma szansę stać się obowiązkowym punktem programu dla turystów i wszystkich gości odwiedzających Wałbrzych. Bardzo atrakcyjną częścią całego projektu będzie gra edukacyjna. Jej uczestnik podążając questem, pozna sekrety danego miejsca. Na końcu trasy na odkrywców czekać będzie pamiątkowa pieczątka i księga questu. Odcisk pieczęci i wpis do księgi potwierdzą przebycie trasy.
- W naszym odczuciu realizacja tej inicjatywy jeszcze bardziej uatrakcyjni pobyt w naszym mieście stale wzrastającej liczby osób chcących poznać jego bogatą historię i dynamiczną teraźniejszość – dodaje Leszek Grodziński.
Zainteresowanych i chętnych do współpracy i dzielenia się swoimi pomysłami i informacjami stowarzyszenie zaprasza do kontaktu, tel. 660 356 520, mail stowarzyszenie.mulwa2501@gmail.com.
Stowarzyszenie Muzyczne Legendy Wałbrzycha „MULWA”
ul. Główna 4, 58-309 Wałbrzych
konto bankowe 68 1020 5095 0000 5302 0264 3682
Na zdjęciu: Leszek Grodziński, pomysłodawca, fundator tablicy pamiątkowej z okazji zawarcia związku małżeńskiego przez Mirę Kubasińską i Tadeusza Nalepę, 9 stycznia 1964 roku w Wałbrzychu. Tablica znajduje się w miejscu ślubu, w Ratuszu, oraz w „Sztygarówce” w Starej Kopalni w Wałbrzychu.