Czytających: 7050

Boguszów-Gorce: Sensacja w Boguszowie

Piątek, 16 sierpnia 2024, 10:14
Aktualizacja: 10:25
W meczu Pucharu Polski niżej notowany Szczyt Boguszów po serii rzutów karnych pokonał faworyzowanego wałbrzyskiego Górnika.

Licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ul. Kusocińskiego w meczu pucharowym nie mogli narzekać na nudę. W 14. minucie Szczyt objął prowadzenie - Rafał Lipiński wykorzystał błąd obrońcy Górnika i płaskim strzałem z około 20 metrów umieścił piłkę w siatce. Górnik odpowiedział przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Nasterowa i do szatni ekipy schodziły z wynikiem 1-1. Początek drugiej połowy to przewaga gości udokumentowana bramką po stałym fragmencie gry autorstwa Tłuścika. W końcówce spotkania po idealnym dośrodkowaniu Adriana Zielińskiego, piłkę do siatki głową kieruje Bartosz Krawczyk. Obie drużyny szukały okazji by zakończyć mecz w regulaminowym czasie, ale ostatecznie padł remis 2-2 i w serii jedenastek Szczyt okazał się lepszy o jedną bramkę, trafiając wszystkie 6 karnych (Kryska, Krawczyk P., Zieliński, Truszczyński, Krawczyk B., Lic).

W następnej rundzie Szczyt zagra z rezerwami IV ligowej Lechii Dzierżoniów, które na co dzień występują w klasie okręgowej.

Szczyt Boguszów - Górnik Wałbrzych 2-2, po karnych 6-5

Skład: Koszyka, Fedycki, Truszczyński, Gołek (68' Kurtycz), Kuna (60' Maliszewski K.), Lipiński, Krawczyk P., Krawczyk B., Lic, Zieliński, Mocydlarz (82' Kryska)

Górnik - Kubiak, Koniec, Rosicki, Domek, Nasterów, Rewers, Bartoszak, Hurkot , Ziółkowski, Tłuścik, Jagielski oraz Kocoń, Iwaniec, Wiejacki, Janik, Zioła, Wyszyński, Juc, Vishnitski, Ziiatdinov.

Źródło: Szczyt Boguszów