Jak znaleźć dobrego protetyka?
Na samym początku warto zaznaczyć, że uzupełnienia protetyczne to najczęściej wybierane opcje u pacjentów z częściowym lub całkowitym brakiem uzębienia. Technologia protetyczna jest na tak wysokim poziomie, że jest dziś trudno odróżnić naturalne uzębienie od wykonanej przez protetyka protezy zębowej. Nie tylko technologia, ale także wybór materiału sprawia, że stosowanie protezy zębowej jest wygodne dla takich pacjentów. Po czym poznać dobrego protetyka?
Radom jest miastem, które ma wiele do zaoferowania w kwestii wyboru specjalistów z dziedziny protetyki. Jak więc poznać, że mamy do czynienia z dobrym specjalistą? Na samym wstępie warto zorientować się, co ma do zaoferowania dobry protetyk w Radomiu: https://koronadent.pl/protetyka-radom/. Z pewnością profesjonalny specjalista będzie mógł zaoferować przede wszystkim nowoczesne protezy. W Radomiu bez trudu znajdą się odpowiednie gabinety, gdzie wielu pacjentów cierpiących na brak uzębienia znajduje idealną protezę dla siebie.
Idealna proteza
Dla większości osób, które utraciły zęby częściowo lub nawet całkowicie sugerują się kwestią estetyczną przy wyborze protez zębowych. Jest to oczywiście kluczowe, ale nie najważniejsze. Są pacjenci, którzy kwestie estetyczne potrafią odłożyć na bok, byleby wybrać protezę, która będzie komfortowa w użyciu. Dobry protetyk w Radomiu z pewnością będzie umiał połączyć te dwie kwestie. Idealna proteza może być zarówno estetyczna i niemal niedostrzegalna gołym okiem (identyczna z naturalnym uzębieniem), jak i wygodna w codziennym użytkowaniu. Najczęściej polecana jest proteza akrylowa.
Dobry protetyk w Radomiu z pewnością będzie miał na uwadze dobro swojego pacjenta i da mu wybór. Protezy nie są tylko akrylowe, można także wykonać efektowne protezy z materiałów ceramicznych lub z porcelany. Nie tylko wybór materiału protezy, ale przede wszystkim dopasowanie jej do kształtu twarzy i uzębienia pacjenta świadczy o dobrym protetyku. Taki specjalista będzie wiedział, jak dopasować protezę, aby pacjent czuł się komfortowo i wyglądał dobrze podczas jej noszenia: https://koronadent.pl/odbudowa-zebow/
Nie tylko dopasowanie protez zębowych jest w ofercie dobrego specjalisty. Naprawa protez zębowych w Radomiu to także oferta dobrego specjalisty. Świetny protetyk będzie wiedział jak poradzić sobie z wadami protez i jak je dopasować do kształtu twarzy i uzębienia pacjenta, nawet jeśli proteza zaczęła uwierać.
Korekta protezy zębowej jest także oczywistym w zakresie usług specjalisty, protetyka. Dzieje się tak nawet przy idealnie dopasowanej protezie, która z czasem może dawać o sobie znać. Jeśli pacjent odczuwa dyskomfort, ból, czy przesuwanie się protezy podczas przeżuwania, to znak, że czas odwiedzić protetyka, aby dokonać korekty protezy.
Jak wygląda wizyta u protetyka?
Pierwsza wizyta w gabinecie protetyka polega przede wszystkim na ocenie sytuacji. Specjalista dokładnie ogląda i analizuje kształt uzębienia, bada stan zdrowia jamy ustnej, a także stan dziąseł. Jest to konieczne, aby móc dopasować właściwą protezę. Kiedy specjalista przeanalizuje wyżej wymienione kwestie, dokonuje naniesienia specjalnej masy w celu pobrania odcisku jamy ustnej. Zdarza się, że pacjent przy okazji takiej wizyty otrzymuje zalecenie wykonanie badania RTG zębów. Pomaga to dopasować we właściwy sposób kształt protezy. Dopasowanie odpowiedniego kształtu to jedno, następna wizyta pacjenta w gabinecie - https://koronadent.pl/ służy przymiarkom. Wykonana proteza jest umieszczana, a także sprawdza się, czy nie są potrzebne dodatkowe poprawki. Jeśli tak, specjalista dokonuje korekty, aby na ostatniej wizycie pacjent mógł odebrać gotową protezę. Dobry specjalista protetyk będzie informował o tym, jak należy dbać o protezę, a także, kiedy należy zgłosić się w celu jej wymiany.
Warto mieć na uwadze, że proteza zębowa to nie jest dożywotni produkt. Ma też swój termin ważności. Zwykle protezy wykonuje się na okres kilku lat. Po około 4-5 latach warto zgłosić się do protetyka, by sprawdzić, czy może być dalej użytkowana lub w celu wykonania następnej sztucznej szczęki.
Wielu pacjentów obawia się tego, czy uda im się przyzwyczaić do protezy zębowej. Czas adaptacji protezy nie jest długi. Zwykle trwa on od 2 do 3 tygodni. Trzeba mieć świadomość tego, że odpowiednio dobrana proteza jest na tyle komfortowa, że użytkownik nie powinien czuć dyskomfortu z powodu jej używania. Imituje ona naturalne uzębienie zarówno w przeżuwaniu, jak i pod względem estetycznym. Podobnie jak o naturalne uzębienie, tak samo o protezę zębową należy dbać w odpowiedni sposób, co z pewnością zostanie przekazane przez specjalistę.