Sztuka "...Nie czekajcie" to oparta na doświadczeniach i badaniach opowieść o zjawisku emigracji w XXI wieku, o przyczynach tego zjawiska, o ludziach, którzy z różnych powodów opuszczają własny kraj i o ich losach na obczyźnie. Bohaterami sztuki są emigranci z Polski w Dublinie - Magdalena, Bogdan i Cezary. Każda tych z osób ma inny powód opuszczenia kraju, ale łączy ich jeden cel - pragnienie osiągnięcia sukcesu i pozostania w Irlandii.
-Robimy spektakl na podstawie tekstu Gianiny Carbunariu "Kebab" i z dramaturgiem Szymonem Bogaczem staramy się ten tekst dostosować do polskich realiów, zachowując główny wątek dramaturgiczny. Ten tekst został napisany już dość dawno, bo w 2004 roku. Odnosi się do społeczeństwa rumuńskiego, które również - jak wiele społeczeństw Europy Wschodniej - emigruje na zachód w celach finansowych. W związku z tym nieodzowne było podjęcie takich kroków, które pozwolą nam dostosować ten tekst do współczesnej polskiej emigracji, zachowując główny rys i problemy, które są takie same i właściwie spotykają każdego i wszędzie. Wątkami, których musieliśmy się pozbyć, tudzież dostosować były wątki prawne - w 2004 roku Rumunia nie była w Unii Europejskiej, więc mieli jeszcze inne problemy niż współcześni Polacy. Tekst podejmuje temat bardzo aktualny, bardzo współczesny. Bazujemy na swoich własnych doświadczeniach. To nie jest przypadek, że zdecydowałem się zaprosić Szymona Bogacza do współpracy, ponieważ znamy się od lat i kiedyś przypadkiem, podczas jednej z rozmów wyszło, że zarówno on jak i ja byliśmy na emigracji w Dublinie - powiedział Robert Zawadzki - reżyser sztuki.
Sztuka "... Nie czekajcie" jest koprodukcją wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego i Centrum Kultury w Lublinie. Scenografię przygotowała Katarzyna Szukszta, choreografię Katarzyna Kostrzewa. W sztuce występują: Kornelia Angowska, Włodzimierz Dyła, Michał Kosela i Piotr Mokrzycki. Kolejne spektakle na deskach wałbrzyskiej Sceny Kameralnej będzie można zobaczyć w dniach 4, 5, 9, 10 i 11 października, a 17 października sztuka zostanie wystawiona w Lublinie podczas Festiwalu "Konfrontacje Teatralne".