Najpierw w sali kinowej wystawiony został „Jubileusz” - jednoaktówka Antoniego Czechowa. Zabawna historia, której jednak nie obejrzeli wszyscy zainteresowani z powodu niewielkich rozmiarów pomieszczenia. Na szczęście na resztę wieczoru wszyscy przenieśli się do sali Maksymiliana.
„Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry były bardzo dobrym testem talentów komediowych dla aktorów. Wielokrotnie rozbrzmiewający na widowni śmiech potwierdził go oraz prawdę, że jeżeli coś jest dobre to się nie starzeje mimo upływu prawie dwóch wieków.
Trzecią część piątkowego przedstawienia rozpoczął Zbigniew Zamachowski od przytoczenia definicji piosenki aktorskiej autorstwa Wojciecha Młynarskiego: „Piosenką aktorską nazywa się taki występ, gdzie aktor gra, że śpiewa, a czego nie dogra, to dowygląda”. Zaznaczył jednak, że przez kilka dni wszyscy pracowali nad jak najlepszym efektem.
Usłyszeliśmy kilka prawdziwych przebojów, zaśpiewanych w przeszłości przez znakomitych wykonawców. Piosenki takie jak „Wszystko w porządku, proszę jaśnie pana”, „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Oczy tej małej” czy „Wychowanie” wprawiły słuchaczy zarówno w radosny jak i refleksyjny nastrój.
Wartością samą w sobie była możliwość obserwowania profesorów, którzy przeżywali występ uczniów żywo reagując mimiką i gestami, uśmiechem i zadumą. Oni także stworzyli ciekawy spektakl.
W sobotę zakończenie VII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.