Kto może wziąć pożyczkę?
Pożyczka gotówkowa to zobowiązanie, które jest udzielane przez banki. Niektóre wnioski mogą być złożone przez internet, jednak część musi zostać zatwierdzona stacjonarnie.
Aby złożyć wniosek o kredyt trzeba być osobą pełnoletnią oraz otrzymywać stałe wynagrodzenie. Nie musi być to jednak przychód związany z pracą zawodową. Co ważne o kredyt możesz się starać również jeżeli jesteś rencistą, emerytem lub studentem. W tym ostatnim przypadku warunkiem jest otrzymywanie stałej wpłaty na konto, np. poprzez stypendium. Obecnie banki często chcą zmniejszyć ilość procedur związanych z przyznaniem kredytu. Daje to możliwość szybkiego otrzymania gotówki.
Na jakie parametry zwrócić uwagę biorąc kredyt?
Decydując się na pożyczkę warto zwrócić uwagę na:
• wysokość raty,
• okres spłaty,
• możliwość przerwy od kredytu tzw. wakacji,
• wcześniejszą spłatę w możliwie najniższej cenie kredytu.
Więcej szczegółów poznasz na: https://www.get-money.pl/banki/kredyt-przez-internet-bez-zaswiadczen-o-dochodach.
Jakie dokumenty należy posiadać starając się o pożyczkę?
Decydując się przykładowo o pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach formalności ograniczają się do minimum jeżeli chodzi o dokumenty. Część ofert pożyczek udzielanych przez internet wymaga jedynie przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku bankowego. Wstępna decyzja jest udzielana praktycznie od ręki, a pieniądze są przyznawane nawet w tym samym dniu.
W przypadku szybkiego kredytu w banku, w którym osoba ma rachunek osobisty lub rozliczeniowy, często wystarczający jest dowód osobisty. W tym przypadku instytucja finansowa może sprawdzić, jakie są wpływy na konto pożyczkobiorcy. Jeżeli chce się wziąć większą kwotę pieniędzy może zajść możliwość, że bank będzie wymagał zaświadczenia o dochodach: może być to wycinek z ostatniej wypłaty, albo emerytury.
Ranking kredytów gotówkowych
W internecie można znaleźć wiele rankingów przedstawiających oferty banków. Na czele rankingu znajduje się Alior Bank. Inne firmy, które są dostępne w rankingach to: Smartney.pl, PKO Bank Polski, Santander Consumer Bank.
Wybierając ofertę danej firmy lub banku warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:
• Oprocentowanie — zależy od wysokości stóp procentowych. Ustala je Narodowy Bank Polski. Wysokość nie może być większa niż 7,2 procent w skali roku. Bank powinien poinformować klienta o wszystkich zmianach.
• Prowizja za udzielenie kredytu — jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank za jego udzielenie. W szybkich pożyczkach dolicza się ją do kwoty przyznanego wsparcia. Przez prowizję wzrasta rata kredytu.
• Ubezpieczenie kredytu — ubezpieczenie na wypadek śmierci, hospitalizacji, albo chwilowej niezdolności do pracy. W niektórych bankach klient ma obowiązek jego wykupienia, ale obniża to wysokość oprocentowania, albo prowizji za udzielony kredyt. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować, jak wpłynie to na jednostkową ratę kredytu.
• Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) — dzięki temu można porównać koszty różnych kredytów i pożyczek. RRSO bierze pod uwagę wszystkie prowizje za udzielenie finansowania oraz opłaty typu wspomniane ubezpieczenie.
• Wysokość miesięcznej raty.
Czy macie za sobą jakieś doświadczenia związane z kredytami krótko lub długookresowymi?