Piątek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak zmyć hennę?

Wtorek, 9 marca 2021, 6:49
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Jak zmyć hennę?
Fot. użyczone
Farbowanie brwi henną, jest obecnie u szczytu popularności. To częsty zabieg w salonie urody jak i wykonywane samodzielnie w domu. Jednak nie zawsze jego wynik spełnia nasze oczekiwania. Nierównomierna aplikacja, zbyt jasny lub całkowicie niewłaściwy kolor, częściowa pigmentacja wymaga natychmiastowego usunięcia.

Zaraz po barwieniu może być bardzo trudno zmyć hennę, dlatego potrzeba trochę wiedzy, jak zmyć hennę z brwi i przywrócić im naturalny kolor.

Czego nie możesz zrobić?

Nie próbuj skrobać henny paznokciami, szczotkami lub peelingami z dużymi materiałami ściernymi. W efekcie łatwo jest uszkodzić skórę, wywołać infekcję i podrażnienia. Bardzo często efekt mechaniczny powoduje wypadanie włosów, z którym trudno sobie poradzić.

Nie należy usuwać henny z uszkodzonej skóry lub z zapaleniem. Jeśli na brwiach lub wokół nich pojawi się wysypka, swędzenie, reakcja alergiczna, należy przemyć je czystą wodą. Można dodatkowo stosować kremy z pantenolem, który zlikwiduje stan zapalny.

Usuwanie henny bezpośrednio po farbowaniu.

Po farbowaniu, nie można pocierać brwi i skóry, trzeba zminimalizować wpływ mechaniczny. Jednak w każdym przypadku należy usunąć wysuszoną mieszankę.

Jak usunąć hennę z brwi:
• Płatki kosmetyczne należy zwilżyć wodą, lekko ścisnąć.
• Następnie należy nakładać płatki na wyschniętą skórkę, tak aby była lekko nasączona.
• Delikatnym ruchem ściśnij krążek, przetrzyj powierzchnię od początku do góry.

Jeśli po kilku przetarciach henna nie mięknie, potrzebna jest szczoteczka do brwi. Należy kilka razy przeczesać włosy, a następnie przetrzeć powierzchnię wilgotnym wacikiem.

Usuwanie henny po nieudanej koloryzacji.

Istnieje wiele prostych i skutecznych sposobów na zmycie henny z brwi. Zazwyczaj wystarczą produkty, które są używane przez wszystkich w domu. Niektóre z nich negatywnie wpływają na skórę, mogą prowadzić do łuszczenia się, a nawet oparzeń, dlatego należy postępować ściśle według podanych instrukcji.

Sok z cytryny

Jest on często używany do utrwalenia koloru, ale pomaga również usunąć hennę lub lepiej ją rozjaśnić. Wystarczy zwilżyć wacik w cytrynie, ale lepiej jest zrobić rodzaj maseczki. Aby to wykonać, wymieszaj sok i sodę oczyszczoną w stosunku 1:1. Powstały specyfik należy intensywnie zastosować na pożądanych obszarach. Po 5 minutach można usunąć resztki produktu.

Olej kosmetyczny i oleje spożywcze

Oleje działają destrukcyjnie na malowane powierzchnie, ale usunięcie pigmentu henny wymaga czasu. Przed zastosowaniem produktu warto wykonać lekki peeling lub przynajmniej wymasować skórę cukrem. Ta technika pomoże oczyścić pory, poprawiając penetrację oleju. Następnie należy go rozgrzać i obficie nasmarować brwi. Najlepiej zrobić to wieczorem i przetrzymać środek na całą noc.

Każdy rodzaj olejów tłuszczowych, który nie powoduje reakcji alergicznych może zostać użytku. Wiele z nich dodatkowo pomaga wzmocnić cebulki włosowe, nadaje połysk i zdrowszy wygląd. Rano wystarczy usunąć resztki środków kosmetycznych i wytrzeć do sucha.

Woda utleniona

Środek jest często używany do usuwania pigmentu, ale nie jest to produkt bezpieczny. Wysusza i rozjaśnia, sprawia, że włosy stają się cienkie, łamliwe. Nie należy mieć kontaktu z wodą utlenioną przez dłużysz czas. Najlepiej użyć go do usunięcia pozostałych plam. Aby to zrobić, wystarczy przetrzeć nasączonym wacikiem lub gazą problematyczne miejsce.

Wywar rumiankowy

Delikatny sposób, który pomaga, jeśli nie henna nie została całkowicie zmyta z brwi. Przygotuj skoncentrowany wywar z 2 łyżek ziół i 200 ml wody. Następnie zwilżamy waciki, nakładamy na brwi i pozostawiamy na 30-60 minut.

Profesjonalne narzędzia

Niektórzy producenci kosmetyków produkują specjalne płyny do mycia zmywania henny. Takie środki są pozycjonowane jako najbardziej efektywne i najszybsze. Już w trakcie jednego zabiegu można zmyć nieudaną hennę lub jej pozostałości. W rzeczywistości nie wszystko jest takie proste. Większość z tych specyfików ma niebezpieczny skład i mocno wpływa na brwi. Ponadto, takie produkty często wywołują reakcję alergiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group