Syntetyczna inteligencja – perspektywy i zagrożenia
David Sypniewski – od czterech lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS. Prowadzi m.in. Robotykę społeczną, Kreatywne kodowanie i Sztuczną inteligencję w sztuce i działaniach twórczych. Jest pomysłodawcą i kierownikiem powstałej w zeszłym roku Otwartej Pracowni Sztucznej Inteligencji na Wydziale Projektowania USWPS. Jest również członkiem Centrum HumanTech, dla którego zaprojektował nową identyfikację wizualną i współorganizuje konferencję HumanTech Summit, a zwłaszcza towarzyszący mu hackathon. Pracuje obecnie nad doktoratem dotyczącym automatyzacji projektowania wayfindingu w ośrodkach dla uchodźców.
Poza wykładaniem zajmuje się projektowaniem doświadczeń interaktywnych i wizualizacji. Pracował wcześniej w studiu kreatywnym Rzeczyobrazkowe, gdzie był koordynatorem działu Internet+animacja i prowadził warsztaty strategiczne. Jeszcze wcześniej współprowadził Stowarzyszenie Praktyków Kultury, w którym – wraz z przyjaciółmi – pracował filmem, fotografią i teatrem z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym jak uchodźcy, wychowanki zakładu poprawczego lub młodzież z małych miejscowości. Jest też trenerem antydyskryminacyjnym. Wyrósł z trzeciego sektora i do dzisiaj definiuje się jako społecznik.
Jego pierwszą miłością był teatr, z którego wyniósł umiejętność chodzenia na szczudłach. A żonę poznał w chórze eksperymentalnym. Wychowują teraz (prawie) 7 letniego syna, Jonasza.
Spotkanie wchodzi w skład projektu “Środowiska”.
Kuratorzy projektu: Piotr Machłajewski, Iwona Makówka.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.