- Druga szansa – opowiada Magda Zywar, kierowniczka projektu – to nasza kolejna próba udzielenia wsparcia osobom, którym jest najtrudniej na rynku pracy. Pandemia zmieniła podejście pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, ale się nie poddajemy.
Dlatego w ramach projektu realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej, osoby z niepełnosprawnościami, w trudniej sytuacji życiowej mogą liczyć na pomoc doradcy zawodowego i pośrednika pracy, wziąć udział w warsztatach umiejętności i kompetencji społecznych. Udział w projekcie to także wymierna korzyść finansowa: stypendium szkoleniowe za udział w kursie zawodowym, wynagrodzenie za 3-miesięczny staż, a także zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.
- Staramy się – mówi Magda Zywar – tak organizować pracę, by zapewnić bezpieczeństwo i przyjemność z udziału w zajęciach. Mamy warsztaty wyjazdowe – 2 dni poza Wałbrzychem, kursy prowadzimy w małych grupach, by ograniczyć możliwość zakażenia Covid-19.
Dodatkowo uczestnicy i uczestniczki projektu otrzymują wyżywanie podczas zajęć, materiały szkoleniowe i – co najważniejsze – wsparcie w zdobyciu pracy.
- Już dziś szukamy – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezeska zarządu Fundacji Wałbrzych 2000 – pracodawców, którzy zechcą skorzystać ze środków subsydiowanego i wspomaganego zatrudnienia i zatrudnić naszych systematycznych, pedantycznych, przygotowanych i chętnych do pracy uczestników Drugiej szansy.
Chętnych do udziału w projekcie i pracodawców zapraszamy do Fundacji Wałbrzych 2000, ul. Wrocławska 53, 58-309 Wałbrzych, tel. 74 843 45 62, email: biuro@walbrzych2000.pl