Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Czy Roman Ludwiczuk wróci do polityki?

Audio

Czytaj na głos

Autor: PAW 1 min czytania

Ostatnio coraz częściej pojawiają się informacje na temat chęci powrotu do polityki byłego senatora Romana Ludwiczuka.

Ludwiczuk był senatorem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jednak pogrążyły go taśmy, które zostały upublicznione przez Longina Rosiaka.

Całe niefortunne dla Ludwiczuka zdarzenie miało miejsce w grudniu 2010 roku. Wówczas tzw. „afera taśmowa” rozpętała ogólnopolską aferę, w wyniku której Ludwiczuk był posądzany nawet o korupcję wyborczą. Jednocześnie mocna pozycja Ludwiczuka, jaką miał senator w Wałbrzychu, mocno się zachwiała. Ludwiczuk opuścił szeregi Platformy Obywatelskiej i na parę miesięcy słuch o nim zaginął. Prokuratura nie dopatrzyła się ostatecznie w taśmach znamion korupcji wyborczej i postępowanie zostało umorzone.

Teraz Ludwiczuk po miesiącach odpoczynku od wielkiej polityki zamierza do niej powrócić i to chce powrócić do swojej macierzystej partii. Pierwsze przymiarki Ludwiczuk już poczynił i zgłosił podobno akces do PO … w Mieroszowie.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka