W czwartek mundurowi zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz na wykroczenia popełniane przez nich w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.
Podczas 109 kontroli pojazdów policjanci ujawnili 26 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 6 uczestników ruchu drogowego nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych, 1 nieprawidłowo zmieniał kierunek jazdy, a 1 osoba przejechała podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze odebrali także 6 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów i zatrzymali kierującego, który poruszał się pojazdem pomimo decyzji wydanej przez starostę o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania.
W tym dniu mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 1767 uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierujących znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego odpowie przed sądem za popełnienie wykroczenia.
Przypomnijmy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.