Piątek, 10 stycznia
Imieniny: Danuty, Dobrosława
Czytających: 5753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarnów: Czarnów – atrakcja, jakich mało

Sobota, 12 lutego 2011, 12:06
Aktualizacja: 19:39
Autor: PAW
Czarnów: Czarnów – atrakcja, jakich mało
Fot. użyczone
Nie masz pomysłu na ferie? My Ci go damy. Dziś propozycja dla zapalonych narciarzy, którzy mają ochotę na jazdy nocne na trasie o długości 800 m... Dziś pokrywa śniegu to zaledwie 1–40cm, warunki narciarskie są więc niedostateczne, ale to nie powód, żeby nie zaplanować wypadu – a nuż za kilka dni sypnie śniegiem.

Stacja Narciarska „Czarnów” leży pomiędzy Kamienną Górą a Kowarami i jest wspaniałym miejscem, w którym można w sympatycznej atmosferze spędzić wolny czas. Zlokalizowana jest ona na trasie Wałbrzych - Jelenia Góra (droga wojewódzka nr 367). Z Wrocławia, Bolkowa dojeżdżamy do Kamiennej Góry drogą krajową nr 5. Z Jawora, Legnicy, Poznania do Bolkowa drogą krajową nr 3.

Stacja narciarska w sezonie 2010/2011 czynna jest codziennie przez cały sezon w godz. 9.00 – 17.00. Ośrodek proponuje również jazdy nocne codziennie w godzinach w godz. 18.30 – 21.30.

- Świetne miejsce, gdzie chętnie jeżdżę z dziećmi w czasie wolnym. Uważam, że nie warto podróżować kilkaset kilometrów, żeby poszusować na nartach, skoro niemal pod samym domem mam taki ośrodek - mówi Jacek Gniewosz z Kamiennej Góry.

Cennik korzystania z jazdy jest uzależniony od wieku narciarzy, a także od tego, czy będą korzystać ze stoku rano, popołudniu czy też wieczorem. Ceny karnetów wahają się od 25 do 35 zł. Pojedynczy wyjazd to wydatek rzędu 5 zł.

Stację Narciarską „Czarnów” tworzą 2 wyciągi teleskopowe (700 m, 500 m) oraz 3 trasy narciarskie o łącznej długości 2,5 km. Do wyboru narciarze mają 2 trasy średnie (kolor niebieski) oraz 1 łatwą (kolor zielony). Trasy są urozmaicone, szerokie i stanowią spójny system. Jazdę rozpoczyna się dolnym wyciągiem nr 1. Dzięki sztucznie usypanemu zjazdowi przy jego ostatniej podporze można swobodnie skierować się w lewo do wyciągu nr 2 lub w prawo, aby powrócić do punktu wyjścia bądź zjechać do parkingu.

Od niedawna Stacja Narciarska Czarnów ma w swojej ofercie jazdy nocne na trasie o długości 800 m. W sezonie 2010/2011 stacja wzbogaciła się o sztuczne oświetlenie. Jazdy nocne odbywają się na trasie z prawej strony (patrząc od dołu). Długość zjazdu sztucznie oświetloną nartostradą to 800 m, przy różnicy wzniesień 140 m.

- Korzystałem z jazdy nocnej i dla moich dzieci było to niesamowite przeżycie. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Czarnowa - mówi Bogdan Zwojewski.

***
Szukasz innej propozycji na ferie?

Zobacz propozycję dla tych, którzy chcą się wybrać na edukacyjną wycieczkę: Rogoźnica – gorzka lekcja historii
To propozycja na mądre spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny – ale uwaga: zgodnie z Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej dzieciom do lat 13 wstęp do muzeów martyrologii jest zabroniony. Uczniowie powinni zwiedzać to muzeum pod opieką osób dorosłych. Rogoźnica to po niemiecku Groß Rosen, dlatego też tutejszy obóz pracy zyskał taką nazwę. KL Gross-Rosen powstał w sierpniu 1940 r. jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Pierwszy transport przybył tam 2 sierpnia 1940 r. W maju kolejnego roku Arbeitslager Gross-Rosen uzyskał status samodzielnego obozu koncentracyjnego. Więźniowie pracowali tu po dwanaście godzin, otrzymywali głodowe racje żywnościowe, byli maltretowani przez załogę SS oraz przez więźniów funkcyjnych. KL Gross-Rosen był jednym z najcięższych obozów koncentracyjnych.

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group