ŚWIADECTWA WZLOTU UPADKU WZLOTU WZLOTU WZLOTU UPADKU I TAK DALEJ ANTKA KOCHANKA:
tekst: pilgrim/Majewski reżyseria: Sebastian Majewski
Spektakl dyplomowy studentów IV roku jest koprodukcją Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii
Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.
Wszystko zaczęło się od apelu mieszkanki i obywatelki pani Jadwigi Śląskiej: Ja, obywatelka tego kraju i mieszkanka tego miasta, wnoszę o podjęcie uchwały o zmianie nazwy ulicy przy której mieszkam. Niech pokolenie kolumbów, pokolenie 68 roku, jot pe dwa, albo stracone pokolenie, niech tysiące odważnych, synów i córek tej ziemi, miliony polaków - bohaterów zastąpią jednego komunistę i diabła kochanka antka [pisownia oryginalna]. A potem zaczęły pojawiać się najróżniejsze świadectwa: świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej antka kochanka.
Kim był, kim jest ANTEK KOCHANEK, tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic?
Poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą, która jak każda składa się z plotki, stereotypu i strachu czy postacią umyślnie zapomnianą?
6 marca 2012 r. / wtorek godz. 19.00 Scena Kameralna
BYŁ SOBIE ANDRZEJ ANDRZEJ ANDRZEJ I ANDRZEJ:
Spektakl obsypany nagrodami najnowsza to Nagroda WDECHY 2011 – artystyczne wydarzenie roku w Warszawie – prezentacja spektaklu Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych w kwietniu 2011
tekst – Paweł Demirski reżyseria – Monika Strzępka
Przedstawienie, w którym autor – Paweł Demirski – wziął na warsztat „architektów zbiorowej wyobraźni”. W niezwykle dynamicznym i pełnym humoru przedstawieniu przewija się plejada nie do końca jednoznacznie określonych luminarzy polskiej kultury, uzurpujących sobie prawo do kształtowania narodowego gustu.
Twórcy spektaklu w mistrzowski sposób żonglują stereotypami, symbolami „wysokiej kultury (i sztuki)” oraz co celniejszymi fragmentami recenzji ze swych poprzednich spektakli, subtelnie - acz nieubłaganie- polemizując z tymi, którzy mają „prawo” oceniać…
8 marca 2012 r. / czwartek godz. 19.00 Scena Kameralna
9 marca 2012 r. / piątek godz. 19.00 Scena Kameralna
JAMES BOND:- świnie nie widzą gwiazd:
tekst – Jolanta Janiczak reżyseria – Wiktor Rubin
„James Bond: - świnie nie widzą gwiazd“ spektakl w reżyserii Wiktora Rubina jest próbą refleksji nad mitem niezwyciężonego bohatera – Agenta 007. Przedstawienie stara się podważyć świat widziany z męskiego punktu widzenia, polemizuje ze stereotypem wojny dobrego świata Zachodu ze złym światem Islamu oraz stawia pod znakiem zapytania nieomylność i nadludzkość popkulturowego bohatera.
Przedstawienie jest również próbą budowania nowego języka wypowiedzi teatralnej i tworzenia poprzez spektakl płaszczyzny do refleksji - często trudnej, ale niezbędnej do myślenia o naszej rzeczywistości.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.
10 marca 2012 r. / sobota godz. 19.00 Duża Scena
11 marca 2012 r. / niedziela godz. 18.00 Duża Scena
R E Z E R W A C J A B I L E T Ó W: tel. 74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/