W przedsięwzięciu wzięły udział trzy ośrodki: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu oraz liderujący projektowi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.
W ramach projektu realizowane były zadania związane z rozwijaniem różnorodnych kompetencji, w tym: kurs języka angielskiego, warsztaty komputerowe, warsztaty fotograficzne, kurs przedsiębiorczości, kurs kosmetyczny, kurs umiejętności remontowych, treningi kompetencji społecznych, treningi zastępowania agresji, wycieczki, zajęcia z arteterapii.
- Ideą projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych. To są dzieci z różnych środowisk, w których najczęściej nie miały zbyt wielu szans na rozwój. Dzięki udziałowi w tym programie otrzymali szansę zdobycia różnych umiejętności, które być może wykorzystają w życiu. W naszych placówkach jest dosyć duża rotacja. Części wychowanków, którzy dwa lata temu zaczynali realizacje projektu już z nami nie ma. Zauważyliśmy jednak, że proponowane zajęcia zdecydowanej większości uczestników bardzo się podobały. Po początkowym oporze, wynikającym zapewne z przeróżnych obaw, chętnie brali w nich udział, dopytywali się o szczegóły kolejnych, stały się częścią ich codziennego życia. Niestety dzisiaj trudno orzec jaki będzie skutek naszych działań. To specyfika naszej pracy, ze jej skutki obserwuje się dopiero po latach. Jednak mamy zamiar kontynuować podobny program w przyszłości – mówił dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu, Piotr Schienke.
Kończące program zawody rozpoczęło przedstawienie oryginalnej wersji bajki o Czerwonym Kapturku i jego przygodach będących konsekwencją zawartej przez internet znajomości – jej wybrankiem okazał się wilk…
W zawodach, jak na lidera projektu przystało, zwyciężył Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.