Od 5 lat współorganizatorem akcji jest Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu. 7 czerwca w Oddziale dla Najmłodszych wałbrzyskiej Biblioteki odbyło się w ramach akcji spotkanie Anny Czerwińskiej-Rydel z młodymi czytelnikami. Na spotkanie przyszło około 50 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Autorka w niezwykle ciekawy i porywający sposób opowiadała dzieciom o swoich książkach, okolicznościach ich powstania, o ich bohaterach. Co ważne Anna Czerwińska-Rydel nie ograniczała się jedynie do wymienienia postaci o których pisała, ale podawała też ich życiorysy, ważne elementy z życia, mówiła także dlaczego wybrała właśnie tego bohatera i co skłoniło ją do nadania książce danego tytułu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o Chopinie, Heweliuszu, Schopenhauerze czy Fahrenheicie. Mogły również zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Uczniowie podczas spotkania zdobyli wiele cennych informacji i z pewnością przy nadarzającej się okazji sięgną po którąś z książek Anny Czerwińskiej-Rydel.
Anna Czerwińska-Rydel - pedagog, muzyk, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY a także pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach. Laureatka wielu nagród w swoich książkach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, ale też o rodzinie, samotności, potrzebie bliskości i zrozumienia, miłości a przede wszystkim o muzyce.
Twórczość Anny Czerwińskiej-Rydel jest bardzo bogata i obejmuje takie tytuły jak między innymi: „Tajemnica Matyldy”, „Gwiazdka”, „Marzenie Matyldy”, „Sekretnik Matyldy”, „W szarym habicie i czarnym kapturze”, „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”, „ Moja babcia kocha Chopina”, „Tajemnicze dźwięki”, „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem”, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”, „Wszystko gra”, „Ciepło-zimno, zagadka Daniela Gabriela Fahrenheita”, „Co tu jest grane?”, „Życie pod psem według Artura Schopenhauera”, „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku”, „Jak rumianek” czy „Sto tysięcy kartek. Opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim”.