Kilka miesięcy temu warsztaty dotyczyły tzw. "Trzypaku", czyli problemów z hazardem, papierosami oraz dopalaczami. Organizatorzy przedsięwzięcia podjęli teraz kolejny temat. Zaniepokoili się tym, że młodzi ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają, nie doświadczają przyjemności bycia w zespole i nie mogą wobec tego doznawać emocji związanych z budowaniem relacji międzyludzkich. Popularność gier internetowych zastąpiła tradycyjny sport, co przekłada się na mniejszą aktywność ruchową uczniów.
W działania profilaktyczne włączyli się asp. szt. Tomasz Łabędź oraz asp. szt. Aneta Tokar-Domagała – policjanci wałbrzyskiej komendy, którzy wspólnie z pedagogami pracowali z młodzieżą i pomogli nastolatkom wyciągnąć wnioski z warsztatów. Funkcjonariusze wzięli także czynny udział w dyskusji na temat aktywnego stylu życia i podzielili się swoimi refleksjami z uczestnikami spotkania, których łącznie było około 100.
Kolejne warsztaty z tego samego zakresu już jutro. Tym razem zostaną one zorganizowane przy ul. Ogrodowej 2a w Wałbrzychu w Zespole Szkół nr 5. Przypomnijmy, że poza policjantami prowadzą je nauczyciele Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz fundacji „Czemu Nie”.
Efekty przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane w trakcie konferencji „Zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i dorosłych”, która odbędzie się w tym miesiącu w Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.