Poniedziałek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4517
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Wałbrzychu powstał nowy PSZOK

Piątek, 11 grudnia 2015, 7:26
Aktualizacja: 16:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W Wałbrzychu powstał nowy PSZOK
Fot. Robert Bajek
Dziś przy ulicy Stacyjnej w Wałbrzychu uruchomiony został nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszyscy mieszkańcy miasta mogą nieodpłatnie korzystać z tego punktu. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 600 tysięcy złotych.

O zmianach dotyczących zbiórki odpadów i o zasadach funkcjonowania nowego punktu mówili dzisiaj podczas zorganizowanej na terenie nowego PSZOK-u konferencji prasowej Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Bogdan Stanek - Prezes Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych i Aleksandra Winiarska z Biura Infrastruktury i Nieruchomości Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

- Jest to inwestycja bardzo ważna i potrzebna w całym systemie zagospodarowania odpadów komunalnych w Wałbrzychu. Tu każdy mieszkaniec Wałbrzycha może przyjechać codziennie, łącznie z sobotą i do przygotowanych pojemników, które są specjalnie do tego celu zbudowane, wrzucić selektywne odpady, którymi właściwie jest wszystko poza odpadami mieszanymi. Oczekujemy coraz większej aktywności mieszkańców, którzy będą sami przyjeżdżać tutaj i bezpłatnie zostawiać odpady. W okolicy mamy przygotowane następne gniazda, będziemy je sukcesywnie zagęszczać w całym mieście. Ten system w Wałbrzychu działa dość dobrze. Oczywiście zawsze może być jeszcze lepiej niż było - powiedział prezydent Roman Szełemej.

Jest to drugi PSZOK w Wałbrzychu. Pierwszy punkt funkcjonuje przy ulicy Beethovena. Oba punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty od godziny 10.00 do 14.00.

- Sama inwestycja trwała niecałe 4 miesiące. Dzisiaj jesteśmy przygotowani, aby odbierać tutaj odpady od wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jeżeli chodzi o gruz będzie on wywożony na składowisko przy ulicy Beethovena, pozostałe odpady będą odwożone do najbliższego RIPOKa w Świdnicy i w Ścinawce, a elektrosprzęt będzie zagospodarowany przez specjalistyczne firmy, które tym się zajmują - powiedział Bogdan Stanek.

Do punktów można nieodpłatnie dostarczać odpady budowlane i meble - jednorazowo do 350 kilogramów, zużyte opony samochodów osobowych, motocykli, motorowerów i rowerów - jednorazowo do 10 sztuk, odzież i tekstylia - jednorazowo do 20 kilogramów, odpady zielone - jednorazowo do 100 kilogramów oraz w każdej ilości chemikalia, przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, papier, tworzywa sztuczne, szkło i opakowania wielomateriałowe.

- Ten PSZOK będzie elementem Ścieżki Edukacyjnej. Najpóźniej wiosną ruszy Ścieżka Edukacyjna. Będziemy tu zapraszać szkoły i przedszkola. Będziemy w tym miejscu uczyć dzieci prawidłowego segregowania i prawidłowego postępowania z odpadami - powiedziała Aleksandra Winiarska.

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group