Witold Gombrowicz
IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
Gramy DWA RAZY 10 maja w piątek, o godz. 11:00 i 19:00 na Dużej Scenie.
Zapraszamy na wycieczkę do Burgundii ogarniętej chaosem pojawienia się nietypowej, kwestionującej wszystko postaci. Dość szybko orientujemy się, że to intrygujące królestwo, rządzi się szorstkimi prawami. Kim w tej krainie jest Iwona i dlaczego tak bardzo wszyscy chcą, żeby jej – w ich świecie – nie było?
W mnogości interpretacji teatralnych Iwona była już każdym. Dziś „IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA” to spektakl o wielkiej potrzebie em¬patii i poszukiwaniu tożsamości. To pytanie o to, dlaczego Polska, jak karaś, staje dziś ością w gardle.
Reżyseria: Grzegorz Jaremko
Obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Gibki [g], Joanna Łaganowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Sierakowska, Bożena Wydrowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Jakub Sasak [g], Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek.
Spektakl podwójnie nagrodzony na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu: najlepsza reżyseria – Grzegorz Jaremko i najlepsza rola kobieca – Rozalia Mierzicka jako Królowa Małgorzata.
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 110 MINUT (z przerwą)
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
BABA-DZIWO
Gramy 11 maja (sobota) o godz. 19:00 i 12 maja (niedziela) o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej.
Wycieczkę kontynuujemy w państwie Prawii. To kraj, którym rządzi nieprzewidywalna dyktatorka Valida Vrana, serwująca swoim poddanym coraz bardziej absurdalne ustawy. W oparach śmiechu i iluzjonistycznej gry powoli nadchodzi w Prawii przewrót. Zanim jednak nastąpi Prawianie muszą znosić obecność swojej śmiesznej dyktatorki, która bez pukania, jak matka, włazi im do sypialni w najmniej odpowiednim momencie.
Kim jest tytułowa BABA-DZIWO: dyktatorką czy jej główną przeciwniczką, matką czwórki dzieci czy dziewczyną uciekającą od przymusowego macierzyństwa? Czy historia lubi się powtarzać? Wyprawa w farsowy świat Prawii w zupełności odpowie na te pytania.
Ten najnowszy hit Szaniawskiego gramy ostatni raz w tym sezonie!
Reżyseria i choreografia: Dominika Knapik
Obsada: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Dorota Furmaniuk, Magdalena Jaworska [g], Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Świeściak, ze specjalnym udziałem Prof. Krystyny Duniec
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 95 MIN (bez przerwy)
Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.